رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

توقیف دو خودروی سواری حامل دام قاچاق در نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

توقیف دو خودروی سواری حامل دام قاچاق در نهبندان

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: این دو خودرو از استان سیستانتوقیف دو خودروی سواری حامل دام قاچاق در نهبندان و بلوچستان به سمت سرایان در حرکت بودند که توسط ماموران پاسگاه انتظامی عربخانه شهرستان نهبندان متوقف شدند.

محمد راه انجام با بیان اینکه دامپزشکی با ورود دام غیرمجاز و بیمار به شهرستان برای حفظ سرمایه ملی برخورد می کند، افزود:  براساس قانون سازمان دامپزشکی کشور حمل و نقل هر نوع دام و طیور و فرآورده های خام دامی بدون دریافت مجوز بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی ممنوع است.

وی یکی از مهم‌ترین بیماری‌های شایع در کشور را بیماری تب برفکی اعلام کرد و  گفت:  این بیماری خسارتهای اقتصادی فراوانی به دامداران وارد می‌‌کند و مطمئن‌ترین راه پیشگیری از آن کنترل تردد و ممانعت از جابجایی دام‌های بدون هویت بهداشتی است.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان با بیان اینکه متخلفان سودجو به دلیل توجه نکردن به مقررات بهداشتی_قرنطینه‌ای، با قاچاق دام  بهداشت عمومی را تهدید می کنند، از دامداران و دلالان دام خواست برای پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری ها، از جابجایی دام زنده بدون هماهنگی با شبکه دامپزشکی خودداری کرده و نسبت به أخذ مجوز حمل بهداشتی- قرنطینه‌ای دامپزشکی اقدام کنند.