جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

توصیه های کرونایی: - نمایش محتوای خبر

 

 

توصیه های کرونایی:

توصیه های کرونایی:

شیوع ویروس کرونا در کشورمان تغییرات زیادی را به دنبال داشته است و کودکان را خانه نشین کرده است.

در همان روزهای اولی که این ویروس در کشورمان درحال پخش شدن بود تمامی مهدهای کودک و مدارس تعطیل شد و کودکان مجبور شدند که از صبح تا شب در خانه بمانند.

این طبیعی است هر فردی زمان طولانی در خانه می‌ماند کسل و بی حوصله می‌شود و برای کودکان که انرژی بیشتری نسبت به بزرگترها دارند در خانه ماندن به مراتب سخت‌تر است چراکه خانه محیط مناسبی برای تخلیه انرژی کودکان نیست.

اما در این روزهایی که کودکان مجبور به خانه نشینی هستند و برای جلوگیری از شیوع این ویروس نباید از خانه خارج شوند بهتر است در خانه محیطی مفرح و هیجان انگیز برای آنها درنظر بگیریم.

برای اینکه این ایام سخت و غیرقابل تحمل برای کودکان نباشد می‌توانیم با کودکمان کتاب بخوانیم، همچنین بازی‌های آموزشی رایانه‌ای با در نظر گرفتن محدودیت زمانی می‌تواند برای کودکان لحظات مفرحی را ایجاد کند.

باغبانی کردن مثل کاشت سبزه برای ایام نوروز، سهیم کردن آنها در انجام کارهای خانه و خانه تکانی می‌تواند باعث سرگرمی کودکان در روزهای کرونایی شود چراکه این کارها علاوه بر جنبه سرگرمی جنبه آموزشی نیز برای کودکان دارد.

گوش دادن به کتاب های صوتی و پادکست های کودکان، ساخت کاردستی از رنگ آمیزی و کلاژ تا اوریگامی، آموزش مجازی از طریق شبکه آموزش می‌تواند راه های خوبی برای پر کردن اوقات فراغت کودکان در ایام خانه نشینی باشد.

آشپزی کردن و بازی با وسایل آشپزخانه، انجام ورزش هایی که در خانه امکان پذیر است از دیگر راهکارهایی است که والدین می‌توانند برای سرگرم کردن کودکان در خانه استفاده کنند.

 خانواده‌ها توصیه‌های نهادهای مربوطه درباره ویروس کرونا را جدی بگیرند و با ماندن در خانه سلامتی خود و فرزندانشان را حفظ کنند درست است که خانه نشینی کمی کسل کننده و حوصله سر بر است اما با روش های مختلف می‌توانید روزهای مفرح و به یاد ماندنی را داشته باشید.