جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

توصیه های ایمنی گاز در ایام نوروز - نمایش محتوای خبر

 

 

توصیه های ایمنی گاز در ایام نوروز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی با صدور اطلاعیه ای برای رعایت نکات ایمنی در ایام نوروز، از مردم خواست با رعایت نکات ایمنی در ایام نوروز، امنیت و آسایش را برای خانواده ‌های خود تأمین کنند.

در اطلاعیه شرکت گاز استان آمده است:

تنها از لوازم گازسوز استاندارد استفاده کنید.

اگر به بعضی از شیرهای مصرف فعلی، هیچ گونه وسیله گازسوزی وصل نشده و مورد استفاده قرار نمی ‌گیرند لازم است حتماً با درپوش مسدود شوند تا چنانچه احیاناً شیر مصرف باز شد و یا دارای نشتی بود، گاز از لوله خارج نشده و حادثه‌ای به وجود نیاید.

در صورت ترک منزل برای مدت طولانی حتماً شیر اصلی گاز مجاور کنتور را علاوه بر شیرهای داخلی منزل ببندید.

در موقع برگشت از مسافرت و هنگامی‌ که قصد دارید شیر اصلی گاز مجاور کنتور را باز کنید، در ابتدا لازم است اطمینان حاصل کنید که همه شیرهای مصرف وسایل گازسوز بسته است، در غیر این صورت حتی اگر شیر مصرف یک وسیله باز باشد امکان بروز خطر وجود دارد.

برای اطمینان ازنبود نشتی گاز، قطعات لوازم گازسوز و محل اتصال ‌های آن‌ ها به سیستم لوله‌کشی را دائماً به‌ وسیله اسفنج و کف مواد شوینده بازرسی کنید، چنانچه بر روی هر یک از آن‌ها حبابی تشکیل شود نشان‌دهنده نشت گاز است، چنانچه هنگام آزمایش متوجه نشت گاز شدید فوراً شیر مصرف آن وسیله گازسوز را ببندید و نسبت به بررسی و رفع علت اقدام کنید.

 هرگز برای پیدا کردن محل نشت گاز از شعله کبریت و امثال آن استفاده نکنید.

هنگام استشمام بوی گاز ضمن حفظ خونسردی خود ابتدا نفرات را از محل خارج و سپس شیر اصلی گاز را بسته و از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه خودداری کنید و مراتب را سریعاً به نیروهای پست امداد گاز به شماره 194 و یا آتش‌نشانی به شماره 125 اطلاع دهید.