سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

توسعه پارکینگ فرودگاه بیرجند در آستانه بازگشت حجاج - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه پارکینگ فرودگاه بیرجند در آستانه بازگشت حجاج

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل فرودگاههای استان گفت: برای رفاه حال حجاج و استقبال توسعه پارکینگ فردوگاه بیرجند در آستانه بازگشت حجاجکنندگان، ظرفیت پارک خودروهای این فرودگاه که پیش از این 300خودرو بود، با اجرای طرح توسعه، هم اکنون به هزار و 200خودرو افزایش یافته است.
هادی سلامی، مساحت پارکینگ این فرودگاه را 30هزار مترمربع اعلام کرد و افزود: همچنین با نصب یک دکل، روشنایی محوطه افزایش یافته و مسیرهای دسترسی به فرودگاه نیز بهسازی و تامین روشنایی شده است.
وی گفت: در مجموع برای مهیا کردن فرودگاه بین المللی بیرجند برای بازگشت حجاج 5میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه استقبال کنندگان می توانند برای استقبال از حجاج در این فرودگاه حضور یابند افزود: با هدف جلوگیری از راه‌بندان و ایجاد سهولت در خروج حجاج از فرودگاه و تسریع در رفت و آمد، مسافران پروازهای داخلی قبل از عزیمت به فرودگاه از طریق تلفن199 و یا مراجعه به پرتال فرودگاه بیرجند به نشانی www.birjand.airport.ir از آخرین وضعیت پرواز حجاج مطلع شوند.
نخستین کاروان حجاج خراسان جنوبی شامل حجاج شهرستانهای قاین و سرایان، ساعت 2بامداد 4شهریور با پرواز شماره 1511 ایران ایر از فرودگاه جده وارد فرودگاه بین المللی بیرجند می شوند.
پروازهای برگشت حجاج در این فرودگاه تا نهم شهریور ادامه دارد.

امسال از خراسان جنوبی 2هزار و 504زائر در قالب 17کاروان با انجام 10پرواز برای انجام مناسک حج تمتع به عربستان منتقل شدند.

برنامه پروازهای حجاج خراسان جنوبی از فرودگاه بین المللی بیرجند بدین شرح است:

توسعه پارکینگ فردوگاه بیرجند در آستانه بازگشت حجاج