سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

توسعه معادن کوچک خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

توسعه معادن کوچک خراسان جنوبی

توسعه معادن کوچک خراسان جنوبی


اجرای تفاهم نامه ملی فعال سازی و توسعه معادن کوچک کشور از خراسان جنوبی آغاز شد

اجرای تفاهم نامه ملی فعال سازی و توسعه معادن کوچک کشور از خراسان جنوبی آغاز شد.

نماینده شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه(میدکو) در بیرجند گفت: با توجه به ظرفیت معدنی خراسان جنوبی اجرای این تفاهم نامه را از خراسان جنوبی آغاز کردیم تا شاهد تحول جدی در بخش معادن این استان باشیم.
یزدانی افزود: ارتقای ایمنی به ویژه در معادن زیرزمینی، تضمین بازار محصولات استخراجی از معادن کوچک، صدور ضمانت نامه، نوسازی ماشین آلات و تامین تسهیلات مناسب از مهم ترین اهداف تفاهم نامه فعال سازی و توسعه معادن کوچک است.
وی به معدن کاران خراسان جنوبی اطمینان خاطر داد که با اجرای این تفاهم نامه دیگر مشکلی در حوزه تضمین بازار محصولات شان نخواهد داشت و ماشین آلاتشان ایمنی و نوسازی خواهد شد.
وی همچنین از خراسان جنوبی به عنوان استان برتر و مطرح در حوزه برخی ذخایر مواد معدنی یاد کرد و گفت: به لحاظ دارا بودن مواد معدنی همچون سنگ های تزئینی، بنتونیت، زغال سنگ و طلا و مس جزو استان های برتر کشور است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم گفت: به جز معدن ذغال سنگ سایر معادن استان جزو معادن کوچک به شمار می آیند و قرار است در قالب تفاهم نامه فعال سازی و توسعه معادن کوچک از این معادن حمایت شود.
داود شهرکی نبود صنایع فرآوری مواد معدنی و تسهیلات یارانه دار و ماشین آلات فرسوده را از جمله مشکلات بخش معدن استان برشمرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.