جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

توسعه صادرات پستی خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

توسعه صادرات پستی خراسان جنوبی

توسعه صادرات پستی خراسان جنوبی


صادرات مرسوله پستي به 5 کشور خارجی از خراسان جنوبي سه ماه نخست امسال 64 درصد افزایش یافت

صادرات مرسوله پستي به 5 کشور خارجی از خراسان جنوبي سه ماه نخست امسال 64 درصد افزایش یافت.

سرپرست پست استان گفت: در اين مدت  36 فقره اظهارنامه صادراتی به ارزش هزار و 360 دلار از استان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه  پارسال از لحاظ ارزش 64 درصد افزایش یافت.
علی الهامی با بیان اینکه عمده اقلام صادراتی از طریق پست استان در 3 ماه گذشته شامل خشکبار، البسه، زعفران، شیرینی و کیف بوده است افزود: این کالاها به کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا، هندوستان و استرالیا صادر شد.
وی با بیان اینکه دراین مدت هیچگونه اضهارنامه واردات امانت پستی نیز نداشته ایم گفت: میزان مرسوله های ارسالی به سایر نقاط در داخل کشور هم 112 هزار ترافیک مرسوله بوده است که ازجمله آنها می توان به محصولات استراتژیک کشاورزی استان، صنایع دستی ،مدارک شخصی و مرسولات متعارف اشاره کرد.
تعداد مرسوله های ارسالی در سه ماه نخست سال گذشته نیز  110 هزار ترافیک مرسوله بوده است.
سرپرست پست استان همچنین از افزایش 12 درصدی مرسوله های وارداتی از سایر نقاط کشور به استان خبر داد و گفت: از آغاز امسال 196 هزار و 717 ترافیک مرسوله وارداتی از دیگر استانها به خراسان جنوبی داشته ایم که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 174 هزار ترافیک مرسوله بوده است.
از جمله مهمترین اقلام وارداتی دیگر نقاط کشور به استان می توان به کالاهایی مانند موبایل، تلویزیون، پرینتر، لوازم خانگی و مدارک هویتی اشخاص ازجمله گذرنام و مدارک خودرو اشاره کرد.
علی الهامی همچنین در خصوص زمان ارسال مرسوله های پستی نیز گفت: این زمان به درخواست مشتری از سه سرویس سفارشی( بدون اولویت زمان) پیشتاز ( حداکثر 72 ساعت) و ویژه (24 ساعت) متفاوت است .

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.