جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

توسعه زیرساخت‌ها در خراسان جنوبی پیگیری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه زیرساخت‌ها در خراسان جنوبی پیگیری می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، دکتر قاضی زاده هاشمی در نشست ستاد مدیریت کرونا در طبس، گفت: خراساتوسعه زیرساخت‌ها در خراسان جنوبی پیگیری می‌شودن جنوبی وسیع و معدنی است و از طرفی کم جمعیتی استان باعث شده تا زیرساخت‌های این استان توسعه پیدا نکند و خصوصا در موضوع کرونا برخی نیاز‌ها مغفول مانده و نیاز به جبران دارد.

وی افزود: با این دو هدف در کنار نمایندگان استان دیگر موضوعات استان شامل راه‌های مواصلاتی وبخش کمک به بخش بهداشت و درمان را مد نظر قرار خواهیم داد.

دکتر قاضی زاده گفت: طبس با توجه به وسعت زیادی که دارد نیاز به توسعه تخت‌های بیمارستانی و پایگاه‌های اورژانس زمینی و هوایی را دارد که این موضوع دور از انتظار و تحقق نیست.

نماینده مردم شهرستان، فردوس، طبس، بشرویه و سرایان هم گفت: نگاه‌ها باید در سطوح مختلف اصلاح شود، تا عدالت برقرار شود.
 
حجت الاسلام نصیرایی افزود: مهمترین سرمایه‌ی ما نیروی انسانیست که اگر درست استفاده شود نتیجه آن مطلوب است.

وی با تاکید بر راه اندازی بیمارستان قدیم برای رسیدگی بهتر به مشکل کرونا گفت: متاسفانه با راه اندازی بیمارستان جدید، احیای بیمارستان قدیم مغفول ماند که وضعیت بحرانی کرونا را در حال حاضر شاهد هستیم.

دکتر دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز گفت: ظرفیت‌های موجود در طبس نهایتا می‌تواند به خودش خدمت رسانی کند، لذا پاسخگوی به زائران و مسافران با توجه به شرایط ویژه‌ای که دارد سخت است.

فروزانفر ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس هم گفت:در شهرستان طبس ۹۵ درصد ترخیص بیماران کرونایی و ۵ درصد فوتی را داشته ایم.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه طبس هم گفت: طبس درحال حاضر در ویروس کرونا تقریبا به شرایط بحرانی برخورد کرده است و پیشنهاد ویژه این است که بیمارستان قدیم راه اندازی و تجهیز شود تا بحران کنونی کاهش یابد.