جهش تولید | جمعه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

توزیع 21 دستگاه آمبولانس مجهز به MICU در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 21 دستگاه آمبولانس مجهز به MICU در خراسان جنوبی

21 دستگاه آمبولانس مجهز به MICU در خراسان جنوبی توزیع شد.

21 دستگاه آمبولانس اسپیرینتر پیشرفته 315 مجهز به MICU بین پایگاههای اورژانس 115 خراسان جنوبی توزیع شد.

دلخروشان، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: این آمبولانسها در راستای طرح نوسازی ناوگان اورژانس، در چند مرحله از ابتدای سال وارد استان شده است.

دلخروشان افزود: قیمت هر آمبولانس با تجهیزات کامل آن حدود ۵۰۰ میلیون تومان است که ۳۵۰ میلیون مربوط به آمبولانس و ۱۵۰میلیون تومان هزینه تجهیزات آن است.

وی با بیان اینکه از این تعداد آمبولانس 5 دستگاه به مرکز استان و 10دستگاه به هرکدام از شهرستانها اختصاص می یابد گفت: سایر آمبولانس ها نیز بر اساس تعداد آمبولانس های فرسوده و توسعه پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در شهرستان ها توزیع خواهد شد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تجهیز این خودروها به دستگاه‌های پیشرفته مراقبت از بیمار (MICU)شامل مانیتورینگ قلبی، الکتروشوک، ونتیلاتور و پالس اکسی متر را مهمترین مزایای آمبولانسهای اسپیرینتر 315  نسبت به سایر  آمبولانسها دانست و افزود: برخورداری این آمبولاتس ها از برانکاردهای پیشرفته با امکان تعلیق برای حداکثر راحتی بیمار، دسترسی فوری به تجهیزات ثابت‌سازی و انتقال، جدا کردن کابین بیمار از محل نگهداری تجهیزات انتقال، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند، کاهش سر و صدای اضافه در کابین بیمار، افزایش سیستم های ایمنی و موتور دیزل با حداقل مصرف سوخت را از دیگر امکانات این آمبولانس‌ها است .

 دلخروشان گفت: با ورود آمبولانس های پیشرفته جدید به ناوگان اورژانس استان، رضایتمندی بیماران افزایش و زمان رسیدن کارشناسان اورژانس به بالین بیماران کاهش می یابد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی