رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

توزیع کاه مورد نیاز دامداران بشرویه به صورت مدت دار - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع کاه مورد نیاز دامداران بشرویه به صورت مدت دار

کاه مورد نیاز دامداران بشرویه به صورت مدت دار توزیع می شود .

کاه مورد نیاز دامداران با اولویت سهامداران صندوق توسعه کشاورزی به صورت مدت دار و برای اولین بار در شهرستان بشرویه توزیع می شود.

اسماعیلی، مدیر عامل صندوق توسعه کشاورزی بشرویه گفت: این طرح با هدف تامین به موقع و ارزان کاه، ویژه سهامداران صندوق حمایت از توسعه کشاورزی انجام می شود.

اسماعیلی افزود: با توجه به خشکسالی شدید حاکم بر منطقه، کمبود کاه جهت ذخیره سازی و کاهش قدرت خرید کاه توسط دامداران پیش بینی می شود آذوقه دام در زمستان با مشکل جدی مواجه شود و صندوق توسعه کشاورزی در نظر دارد کاه را با قیمت مناسب و به صورت مدت دار به دامداران منطقه عرضه نماید.

وی با اشاره به این مطلب که حجم انبوهی از کاه موردنیاز دامداران منطقه در زمان نیاز و معمولا در فصل کمبود از استانهای مجاور و حتی استانهای دور دست تامین می شود، گفت: این مسئله با توجه به هزینه های بالای حمل و نقل و همچنین کمبود کاه در فصل زمستان، موجب افزایش2-3  برابری قیمت کاه شده و در نهایت باعث بالارفتن هزینه های تامین نهاده و ضرر رساندن به دامدار می شود.

وی افزود: این طرح استثنائا با توجه به شرایط اقتضایی منطقه و به منظور یک خدمت همگانی برای عموم دامداران منطقه انجام خواهد شد و از کلیه متقاضیان دعوت می گردد جهت نام نویسی و دریافت حواله حداکثر تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 13 تیر ماه به دفتر صندوق حمایت از توسعه کشاورزی واقع در انتهای بلوار امام رضا(ع)  مراجعه نمایند.

مدیر عامل صندوق توسعه کشاورزی بشرویه تصریح کرد: در سال قبل نیز به منظور حمایت از دامداران محترم، طرح توزیع ذرت علوفه ای سیلوشده و نهاده های دام و طیور عملیاتی شد و با استقبال خوب دامداران و مرغداران روبه رو شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی