رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

توجه به نیازمندان، اولویت مومنان در ماه رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به نیازمندان، اولویت مومنان در ماه رمضان

اولویت مومنان روزه دار در فرصت باقی مانده از ماه مبارک رمضان، توجه به نیازمندان است.

حجت الاسلام دلدار، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت سالروز میلاد فرخنده امام حسن مجتبی (ع) گفت: این امام بزرگوار همواره به دستگیری از نیازمندان مردم را سفارش کرده اند و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای رسیدگی به امور نیازمندان است.

حجت الاسلام دلدار افزود: از نظر امام حسن (ع) بدترین مردم کسی است که نفعی از او به دیگران نرسد.

وی با اشاره به فرمایشات قرآن و اهل بیت (ع) در زمینه کمک به نیازمندان گفت: هفته اکرام ایتام و نیازمندان بهترین فرصت برای کسب رضای خداوند است.

وی با اشاره به 31 خرداد ماه سالروز شهادت سردار رشید اسلام دکتر مصطفی چمران، افزود: این استاد بزرگ الگوی مقاومت و مجاهدت و فرزند بروند اسلام است که بدون چشم داشت به دنبال خدمت به بندگان خدا بود.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین ضمن آزروی توفیق برای مدافعین حرم در سوریه و عراق، گفت: این افراد اهل جهاد اکبر هستند و خداوند اجر بزرگی به مجاهدین می دهد.

حجت الاسلام دلدار با اشاره به هجمه های دشمنان و ترفندهای آنان برای رخنه در عرصه های فرهنگی، گفت: برای مواجهه با توطئه های دشمنان باید بودجه بیشتری به نهادهای فرهنگی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی اختصاص داده شود.

وی همچنین اول تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و تاسیس سازمان تبلیغات، آغاز هفته قوه قضائیه، روز اصناف و روز صرفه جویی در مصرف آب را گرامی داشت و برای همه دست اندرکاران این حوزه ها خواستار توفیق روز افزون شد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی