جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

توجه به معلمان، لازمه تحول در نظام آموزش و پرورش - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به معلمان، لازمه تحول در نظام آموزش و پرورش

تحول در نظام آموزش و پرورش در گرو توجه ویژه به معلمان است .

فانی ، وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش ابتدایی گفت : در سند تحول نظام آموزش و پرورش ، زیر نظامهایی شامل منابع انسانی ، مدیریت و رهبری آموزشی ، فضا و تجهیزات ، پژوهش و ارزشیابی ، مالی و منابع بودجه ای و برنامه درسی تبیین شده که ارکان نظام آموزش و پرورش است .

آقای فانی ، منابع انسانی را در رأس زیرنظامهای نظام آموزش و پرورش دانست و افزود : تحول در نظام آموزش و پرورش با تحول در منابع انسانی میسر می شود که مهمترین رکن آن معلم است .

وی با گرامیداشت یاد و نام و تلاشهای دکتر شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت ایران گفت : دکتر شکوهی نمونه یک معلم واقعی است که نگاه عمیقی به تربیت انسانها دارد .

وزیر آموزش و پرورش ، اجرای طرح انسداد مبادی بیسوادی در دولت یازدهم را مطلوب ارزیابی کرد و افزود : در این طرح دانش آموزان بازمانده از تحصیل ، خانه به خانه شناسایی و وارد مدرسه شدند .

کمال خرازی ، دبیر ستاد علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با بیان اینکه آموزش ابتدایی زیر ساخت تحصیلات جامعه است گفت : اگر در دوران کودکی به ویژه پیش دبستانی بتوانیم کودکانی تربیت کنیم که خودمدیریت باشند ، اثرات خوبی در نظام آموزش خواهد داشت.

کمال خرازی ، مطالعه کارکردهای مغز و ذهن انسان ها به ویژه در دوران کودکی را مهم ترین کارکرد علوم فناوری شناختی در عصر حاضر عنوان کرد .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند هم در این مراسم گفت: باید تربیت اسلامی ایرانی را به فرزندان خود بیاموزیم .

وی گفت : تربیت ، تغییر رفتار برای تعالی نسل آینده ساز انقلاب است .

وجه الله خدمتگذار ، استاندار خراسان جنوبی نیز با یاد کردن از بزرگانی همچون دکتر شکوهی و پروفسورها گنجی ، معتمد نژاد و بلالی گفت : خراسان جنوبی با دارا بودن گنجینه های عظیم علمی ، فرهنگی ترین استان کشور است .

عباس لامعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم برگزاری همایش ملی آموزش ابتدایی را فرصت مغتنمی برای معرفی خراسان جنوبی دانست .

در ادامه همایش ملی آموزش ابتدایی کشور ، از تمبر یادبود دکتر شکوهی رونمایی شد و فرش دستبافی با تصویر مقبره ابن حسام و چهره دکتر شکوهی به فرزند شکوهی اهداء شد .

بازدید از نمایشگاه توانمندیهای دانش آموزان خراسان جنوبی از دیگر برنامه های وزیر آموزش و پرورش در اولین روز برگزاری همایش ملی آموزش ابتدایی کشور بود .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی