رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

توجه به عفاف و حجاب، تاکید بر اقتصاد مقاومتی و گرامیداشت شهدای هسته ای ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به عفاف و حجاب، تاکید بر اقتصاد مقاومتی و گرامیداشت شهدای هسته ای ایران

توجه به عفاف و حجاب به عنوان نماد جامعه اسلامی، تاکید بر اقتصاد مقاومتی و گرامیداشت شهدای هسته ای ایران محور سخنان ائمه جمعه شهرستانها بود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس در خطبه های نماز جمعه، کشف حجاب به فرمان رضاخان در 17 دیماه در یک کشور اسلامی را بسیار ناپسند برشمرد و گفت: حجاب در جامعه یک ضرورت برای استحکام بنیان خانواده است.

حجت الاسلام کامجو امام جمعه موقت فردوس عمل به اقتصاد مقاومتی، توجه به فضای مجازی و پیگیری حقوق‌های نجومی را از جمله مطالبات رهبری دانست که مسئولان باید با جدیت انها را دنبال کنند.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین از جوانان به عنوان سرمایه های کشور یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه جوانان نقش مهمی در سازندگی انقلاب دارند باید زمینه رشد و شکوفایی آنها را فراهم کنیم.

حجت الاسلام خزایی امام جمعه نهبندان روز17 دیماه 1314 را روز تاریکی در تاریخ ایران اسلامی دانست و گفت: رضاخان با الگوگیری از کشورهای غربی میخواست کشف حجاب را در ایران پیاده کند که با مقاومت مردم روبه رو شد.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه اسدیه با اشاره به ترور شهید احمدی روشن توسط منافقین و ایادی استکبار گفت: این شهید بزرگوار در شرایط سخت با همکاری دانشجویان توانست این اورانیوم را در کشور تولید و دشمنان را حیرت زده کند.

حجت الاسلام سنجری امام جمعه سربیشه با تسلیت رحلت کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه(ع) از ایشان به عنوان الگوی زنان نام برد و گفت: باید با پیاده کردن سیره این بانو در زندگی، هر چه بیشتر در مسیرشان قدم برداشت.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه خواستار استفاده بهینه از منابع آبی موجود شد و گفت: دولت باید با کمک به کشاورزان منطقه، گوشه ای از بار سنگین خسارت های خشکسالی را از دوش آنان بردارد.

حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه حاجی آباد با اشاره به دیدار دانشجویان نخبه بسیجی با رهبر معظم انقلاب گفت: بیانات رهبری در این دیدار باید منشور تلاش و حرکت علمی در کشور شود.

حجت الاسلام شاهبیکی امام جمعه خوسف با بیان اینکه روحیه انقلابی، استکبار ستیزی و بصیرت یک ملت را به درجات عالی  می رساند، گفت: رشد علمی کشور نباید کند یا متوقف شود چون جزو شاخصه های مهم پیشرفت است.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض گفت: امروز همه در صحنه دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن وظیفه سنگین و خطیری بر عهده دارند و باید در مسیر آرمانهای امام و شهدا حرکت کنند.

حجت الاسلام مظاهری امام جمعه عشق آباد نگاه اسلام به شخصیت زن را یک نگاه ارزشی دانست و گفت: اسلام زن را محور انسان سازی و پرورش مردان صالح در طول تاریخ می داند.

حجت الاسلام ایزدی امام جمعه دیهوک با بیان اینکه در جامعه اسلامی نباید نگاهها به سمت ثروت اندوزی باشد، گفت: مسئولان جامعه اسلامی با جدیت تمام موضوع اختلاس ها و فیش های نجومی را پیگیری کنند.

حجت الاسلام فرح بخش امام جمعه آرین شهر برگزاری یادواره های شهدا را سبب زنده نگهداشتن خاطره و سیره شهدا دانست و گفت: رشادت ها و ایثار شهدا و جانبازان باید به نسل های آینده ایران اسلامی منتقل شود.

حجت الاسلام فلسفی امام جمعه مود حجاب را نه تنها حق زن بلکه حق جامعه عنوان کرد و گفت: حجاب برای زنان به منزله نگهداری گوهری گرانبها از آفات و انحرافات اجتماعی است.

حجت الاسلام وکیل زاده امام جمعه موقت ارسک هم گفت: دشمن با بودجه های گزاف که هر کدام چند برابر بودجه سالانه کشور ماست حجاب و دیانت جوانان را هدف قرار داده که باید هوشیار باشیم.

حجت الاسلام زمانی امام جمعه اسلامیه با بیان اینکه کشور ما به دنبال صدور فرهنگ اسلامی به جهانیان است، گفت: آمریکا امروزه از سیستم موشکی و هسته ای ما نمی ترسد بلکه از صدور انقلاب ما و پیاده شدن عدالت واقعی در هراس است.

حجت الاسلام راستگو امام جمعه درح، به مناسبت درگذشت جهان پهلوان تختی در سال 1346 و روز جوانمردی گفت: ورزشکاران می توانند با الگوگیری از این پهلوان، اخلاق جوانمردی را عمل و ترویج دهند.

حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک با اشاره به مطالبه همیشگی امام راحل و رهبر معظم انقلاب درباره پرهیز از اختلاف افکنی و حفظ آرامش در کشور گفت: سران قوا باید اختلاف نظرها را در میان خودشان حل و فصل کنند.

حجت الاسلام کفشی امام جمعه سه قلعه هم با بیان اینکه آنچه که امروزه همه ما به آن نیاز داریم عمل به فرهنگ ناب اسلام و قرآن است، گفت: تفکر و اندیشه اسلامی و انقلابی راه روشن برای همگان است.

حجت الاسلا م نوری امام جمعه شوسف با گرامیداشت یاد و نام شهدای هسته ای ایران اسلامی گفت: استکبار بداند که حرکت جهادی و علمی ما خصوصا در بحث فناوری هسته ای حرکتی رو به رشد و کمال است و هرگز متوقف نمی شود.

حجت الاسلام شطی امام جمعه نیمبلوک با بیان اینکه باید با تکیه بر توان داخلی مشکلات اقتصادی خود را حل کنیم، گفت: راه برون رفت از این بحران در سایه اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام عبداللهی امام جمعه اسفدن گفت: حجاب مانند نماز و روزه یک واجب شرعی است، و بهترین حافظ و حصاری است که زن را از خطر بیگانه حفظ می کند.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه زهان با اشاره به قیام خونین مردم قم در 19 دی 56 در اعتراض به مقاله ساواک علیه امام خمینی (ره) گفت: حادثه 19 دی مصداق آیه انا فتحنا لک فتحا مبینا است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی