جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تندیس سینماحقیقت در دستان مستند ساز خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تندیس سینماحقیقت در دستان مستند ساز خراسان جنوبی

تندیس سینماحقیقت در دستان مستند ساز خراسان جنوبی

 

مستند ساز خراسان جنوبی در دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت عنوان سوم را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، مقام سوم فیلم‌های مستند جشنواره بین المللی سینما حقیقت در بخش صنایع معدنی ایران به مستند «سنگ و نان» ساخته محمد عبداللهی از صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی رسید.

"سنگ و نان" یک مستند تجاری تبلیغاتی  صنعتی نیست ، این مستند تلاش کرده  تا در 31 دقیقه نگاهی اجتماعی به زندگی و سختی کار معدن چیان معدن مس و طلای قلعه زری شهرستان خوسف  داشته باشد .

این مستند با روایتی نرم اشاره  به معیشت کارگران و اتفاقاتی که در طول سالها کار در معدن برای کارگران رخ میدهد، ازجمله عواملی که سلامت کارگران معدن رو را تحت  تاثیر قرار می دهد پرداخته است.

"سنگ و نان "تلاش کرده با روایت تصویر فضای کار و موقعیت معدن را مشخص کند و با استفاده از تایتل ها اطلاعات و موقعیت معدن را به مخاطب نشان دهد.

کار تصویربرداری و صدابرداری این مستند را برادران غضنفری انجام دادند و زنده یاد سید مهدی حسینی تدوین اولیه این کاررا نجام و حسین نارمنجی و محمد عبداللهی تدوین این مستند را نهایی کردند.

دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی سینما حقیقت 25 آذر  در تالار اندیشه تهران به کار خود پایان داد.

شایان به ذکر است این مستند ساز در حال حاضر سه اثر پذیرفته شده در جشنواره های بین المللی دارد و در سالهای گذشته نیز در جشنواره تولیدات مراکزاستان ها ، در جشنواره منطقه ای سینمای جوان ، جشنواره تلوزیونی شبکه مستند  و چندین جشنواره استانی و کشوری خوش درخشیده است.