جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تمدید زمان ثبت درخواست صدور پروانه کار برای اتباع خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

تمدید زمان ثبت درخواست صدور پروانه کار برای اتباع خارجی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، گفت: اجرای چهاردهمین تمدید زمان ثبت درخواست صدور پروانه کار برای اتباع خارجیطرح آمایش و تمدید یک ساله اقامت پناهندگان و اتباع خارجی دارای کارت آمایش در استان از امروز (۷ بهمن) به مدت دو هفته تمدید شد.
غلامرضا اشرفی افزود: برای فعال کردن سامانه یکپارچه اتباع و مهاجرین برای آندسته از اتباع باقی‌مانده مشمول طرح آمایش ۱۴ شامل دارندگان کارت آمایش ۱۳ و هویت ۱۲ که تاکنون موفق به شرکت در آمایش نشده‌اند، مهلت تعیین شده تمدید شد.
وی گفت: در خصوص آندسته از اتباعی که برابر مجوز‌های صادره از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای برگ تردد معادل کارت آمایش ۱۴ است، صدور کارت آنان از طریق سامانه در مدت زمان اشاره شده بلامانع خواهد بود.
اشرفی افزود: اتباع خارجی مشمول این طرح برای ثبت درخواست تمدید و یا صدور پروانه کار می‌توانند به دفتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی و سامانه سیام مراجعه کنند.
به استناد قانون، کارفرمایانی که اقدام به استفاده از خدمات اتباع خارجی فاقد پروانه کار کنند، پنج برابر حداقل دستمزد روزانه ملزم به پرداخت جریمه خواهند شد.