جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

تمدید خرید توافقی زعفران - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

تمدید خرید توافقی زعفران

تمدید خرید توافقی زعفران


خرید توافقی زعفران به منظور حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان تا 5 بهمن در خراسان جنوبی تمدید شد

خرید توافقی زعفران به منظور حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان تا 5 بهمن در خراسان جنوبی تمدید شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گفت: هم اکنون امکان خرید زعفران در تمام مراکز تعاون روستایی شهرستانها فراهم شده و کشاورزان می توانند محصول خود را به این مراکز تحویل دهند.
آقای عصمتی پور با بیان اینکه زعفران پس از تحویل به مراکز خرید برای تعیین عیار و کیفیت زعفران، به آزمایشگاه ها ارسال و پس از تعیین درجه کیفیت، قیمت آن مشخص می شود، افزود: در استان تنها دو آزمایشگاه در شهرستان های قاین و بیرجند زعفران را آنالیز می کنند.
وی از خرید 2تن و 500 کیلوگرم زعفران تاکنون از کشاورزان خبر داد و گفت: از این مقدار یک تن و 500 کیلوگرم از زعفران خریداری شده از کشاورزان در سامانه ثبت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه خرید توافقی زعفران در استان با خرید پوشال درجه دو تا سرنگین از 4 میلیون و 300 هزار تومان تا5 میلیون و 500 هزار تومان متغیر است، افزود: در خرید توافقی 40 درصد نقدی و 60 درصد به فاصله سه ماهه پرداخت می‌شود.

وی گفت: تاکنون 2 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شد و یک میلیارد و 200 میلیون تومان از مطالبات کشاورزان باقیمانده که در نوبت پرداخت قرار دارد.

آقای عصمتی پور افزود: در این زمینه جای نگرانی برای مردم وجود ندارد و با توجه به تاریخ تحویل و تعیین عیار و کیفیت زعفران پول به کشاورزان پرداخت می شود.

15
هزار هکتار از از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت زعفران است که پیش بینی شده امسال 51 تن زعفران از این اراضی برداشت شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.