جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

تمدید تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی به مدت دو ماه - نمایش محتوای خبر

 

 

تمدید تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی به مدت دو ماه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: این تمدید به دلیل شیوع بیماری کرونا و تمدید تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی به مدت دو ماهضرورت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و همچنین لزوم حمایت از فعالان اقتصادی در این شرایط خاص، و براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا انجام شده است.

نباتی افزود: بر این اساس اشخاص حقیقی یا صاحبان مشاغل (کسبه) برای ارائه اظهارنامه مالیات مستقیم عملکرد سال ۱۳۹۸ خود تا ۳۱ مرداد و اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تا ۳۱ شهریور مهلت دارند.

وی افزود: همچنین مشمولان قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز بایستی حداکثر تا ۱۵ شهریور اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۱۳۹۹ خود را ارائه کنند و مهلت ارسال فهرست معاملات فصلی دوره زمستان ۹۸ و بهار ۹۹ مؤدیان مالیاتی مشمول، به ترتیب تا ۱۵ تیرماه و ۱۵ مهر امسال تمدید شده است.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان در پایان از مؤدیان مالیاتی خواست برای حفظ سلامت خود و خانواده و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، تا حدامکان از تلفن ارتباط مردمی ۱۵۲۶ و یا سامانه‌های الکترونیکی پیش بینی شده برای انجام امور مالیاتی استفاده و از تردد‌های غیر ضروری پرهیز کنند.