جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تلاش مدیریت بحران برای جبران خسارت های اخیر به محصولات کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش مدیریت بحران برای جبران خسارت های اخیر به محصولات کشاورزی

مدیریت بحران برای جبران خسارت های اخیر به محصولات کشاورزی تلاش می کند.

لطیفی، معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سعی می کنیم با اعطای تسهیلات بانکی مشکل سرمازدگی و خسارت اخیر به محصولات کشاورزی را مرتفع کنیم .

لطیفی در کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مدیریت درست منابع مالی سبب کاهش خسارت در بخش کشاورزی می شود گفت: نباید اجازه داد که منابع مالی حتی اندک از دسترس خارج شود.

وی گفت: نباید صرفا به کمکهای مالی بسنده کرد بلکه باید برای برخی از مخاطرات طبیعی همچون سرمازدگی اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه باید بیمه محصولات کشاورزی و دام ها را تقویت کنیم افزود: صندوق های حمایتی و بیمه گذاران باید به تعهداتشان عمل کنند.

لطیفی گفت: باید بیمه محصولات مهم و استراتژیک استان در اولویت قرار بگیرند.

ولی پور مطلق، مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز با اشاره به اینکه با وجود خشکسالی های پی در پی در خراسان جنوبی، این استان همچنان در تولید محصولاتی همچون زرشک و عناب رتبه نخست را در کشور دارد گفت: برای ادامه کشاورزی و دامداری نیازمند اختصاص اعتبار و اعطای تسهیلاتی کم بهره و یارانه هستیم.

میر جلیلی مدیر کل مدیریت بحران استان نیز خواستار عمل کردن بیمه ها نسبت به تعهداتشان شد.

غنچه، مدیرگروه خدمات بیمه ای محصولات کشاورزی خراسان جنوبی هم گفت: در سال زراعی 95- 94، 29 هزار هکتار از باغ ها و زمین های کشاورزی خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه قرار گرفت.

مدیر کل هواشناسی و مدیر عامل آب منطقه ای خراسان جنوبی هم با اشاره به کاهش 79 درصدی بارندگی ها از ابتدای سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه پارسال گفتند: خشکسالی در خراسان جنوبی بحرانی است بطوری که هم اکنون 99 درصد استان درگیر خشکسالیست.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی