جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تلاش صدا و سیما برای راه اندازی سه ایستگاه دیجیتال در خوسف - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش صدا و سیما برای راه اندازی سه ایستگاه دیجیتال در خوسف

این موضوع تصمیمی بود که در نشست مشترک مسئولان صدا و سیمای استان و سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف گرفته شد.

مدیر کل صدا و سمیای استان در این نشست گفت: شهرستان خوسف علی رغم نزدیکی به مرکز خراسان جنوبی، متأسفانه در شاخص‌های پوشش شبکه‌های دیجیتال با ضریب ۸۳ درصد برخورداری، از جایگاه زیبنده‌ای متناسب با شهرستان برخوردار نیست و ضروری است دستگاه‌های اجرایی از جمله فرمانداری خوسف ، صدا و سیما را در افزایش این ضریب همراهی کنند.

آینه دار افزود: با تداوم همکاری‌های مشترک و افزایش اقدامات و اجرای طرح‌های عمرانی در کوتاه مدت می‌توان تلاش کرد تا با اقدامات عاجل، شاخص برخورداری مردم شهرستان از شبکه‌های دیجیتال افزایش یابد و موجبات رضایتمندی همشهریان فراهم شود.

وی بر ضرورت بررسی کارشناسانه مشکلات در شهرستان خوسف تأکید کرد و گفت: رسانه ملی صداوسیما به عنوان یکی از پاک‌ترین و دقیق‌ترین رسانه‌های کشور ، تاثیر بسیار مهمی در بین کودکان و نوجوانان دارد که پوشش سراسری شبکه‌های این رسانه بایستی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف نیز با اشاره به آمادگی فرمانداری خوسف برای همکاری با صدا و سیما در تأمین زیرساخت‌های دیجیتال گفت: سه ایستگاه دیجیتال در روستا‌های گلوند و همند و شهر خوسف ساخته می‌شود که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

آخوندی افزود: صداوسیما به عنوان یکی از منابع اصلی اطلاع رسانی در کشور تاثیر بسزایی در جامعه دارد که از مهمترین تأثیرات آن در حال حاضر ، آشنایی و اطلاع از اخبار روز در بعد سلامت و امنیت است و صداوسیمای استان در این خصوص تا کنون عملکرد مناسبی داشته است.

وی ، آموزش‌های صداوسیما را نیاز اولیه زیرساختی در جوامع شهری و روستایی دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ، زمینه توسعه شهرستان خوسف را فراهم کنیم.