رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تقویم حماسه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تقویم حماسه

Loading the player...

تهیه کنندگی برنامه تقویم حماسه را "صادق صادقی" برعهده دارد.

 میلیونها مردم هر سال ۲۲ بهمن در سرتاسر کشور به خیابانها می‌آیند ؛ آنها عید انقلاب و سالروز انقلاب و یادبود انقلاب را اعلام می کنند ، معنایش این است که انقلاب ، قائم به ایمان های آحاد مردم است . ( بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  ۱۳۸۸/۱۰/۲۹ )
شبکه خاوران به منظور « گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن و انعکاس حضور پرشور و شعور مردم فهیم استان خراسان جنوبی  » ، ویژه برنامه « تقویم حماسه» را به صورت زنده تولید و پخش می کند .

این برنامه به انعکاس زنده حضور مردم در مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن امسال اختصاص دارد. علاوه بر انعکاس حضور مردم در مراسم راهپیمایی از حضور مجری و کارشناسان در استودیو نیز استفاده خواهد شد و آیتم های ضبطی نیز پخش خواهد شـد که عبارتند از:

- تیتراژ شروع: با استفاده از تصاویر22 بهمن سال 1357 در بیرجند و تهران، تصاویر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن سالهای گذشته و تصاویر دستاوردها و موفقیت های کشور در عرصه هـای گوناگون و ترکیب آن با موسیقـی حماسی تولیـد می گردد.

- گزارش موضوعی: مصاحبه با مردم در خصوص پشتیبانی و استقامت ملت ایران در برابر زورگویی متجاوزان و حضور همیشگی آن ها در چنین صحنه هایی و ترکیب با تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال های گذشته. (تعداد 1 آیتم).

- نماهنگ: تعداد 2 آیتم، با استفاده از تصاویر راهپیمایی 22 بهمن سال های گذشته و موسیقی حماسی تولید می گردد.

 

 

- فتوکلیپ: با استفاده از عکس های تهیه شده در سال های گذشته از جلوه های خاص و ویژه راهپیمایی 22 بهمن همچون حضور اقشار گوناگون و ... و ترکیب آن با موسیقی حماسی، تعداد 2 فتوکلیپ تولید خواهد شد.

- کلام حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب: با بهره گیری از بیانات حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در خصوص ایستادگی و حضور همیشه در صحنه مردم تعداد 2 آیتم کپشن نریشن تولید می گردد.

- اعلام مسیرهای راهپیمایی: از گزارش های تولیدی معاونت محترم خبر استفاده خواهد شد.

- گزارش خبر: در صورت تولید آیتمی با محتوا و ساختار مناسب توسط معاونت محترم خبر (به تعداد 1 آیتم)، در این برنامه پخش خواهد شد.

- کلیپ های تأمینی حماسی و ملی: به تعداد 5 آیتم پخش خواهد شد.

- اجرای موسیقی زنده: در صورت امکان، موسیقی (پاپ) به صورت زنده اجرا خواهد شد.

- ارتباط تلفنی: با ترکیب تصاویر شهرستان های مختلف و بیرجند تولید شده و با توجه به این که آرشیو کامل و مناسبی در سال های گذشته برای پخش وجود ندارد پیشنهاد می گردد به صورت عمومی و بدون ذکر نام شهرستان از این تصاویر استفاده گردد.

- مصاحبه: با چهره های شاخص استانی شامل نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند و استاندار محترم به صورت ضبطی مصاحبه خواهد شد.

- آیتم هایی که در روز 22 بهمن امسال، برای پخش در فواصل کنداکتور شبکه و نیز در صورت امکان پخش در برنامه زنده تولید خواهند شد؛ عبارتند از:

1) موسیقی تصاویر با استفاده از تصاویر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال 1396 (تعداد 4 آیتم و مدت هر آیتم 3 الی 4 دقیقه).

2) فتوکلیپ با استفاده از تصاویر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال و جلوه های ویژه راهپیمایی (تعداد 2 آیتم و مدت هر آیتم 2 الی 3 دقیقه).

لازم به ذکر است در صورت امکان و با توجه به حجم تصاویر دریافتی در روز 22 بهمن، امکان افزایش آیتم های فوق الذکر وجود خواهد داشت.

- محورهای محتوایی برنامه عبارتست از: "مشارکت حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن و فواید این مشارکت" و "تأکید بر نقش مردم در شروع و تداوم و پیشبرد انقلاب اسلامی در جهت تحقق کامل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی".

- از دکور برنامه "شوق زندگی" با استفاده از المان های مناسب 22 بهمن، به عنوان دکور این برنامه استفاده خواهد شد.

- پوشش تصویری 22 بهمن در میدان شهدا و میدان ابوذر با تصاویر دوربین پرنده، میدان ابوذر با انی کست، چهارراه پاسداران یک دوربین پرتابل و تصاویر دوربین پرنده، میدان قدس با واحد سیار و تصاویر دوربین پرنده خواهد بود.

سال تولید: 1396