جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تقویت ناپایداریها در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت ناپایداریها در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس الگوی نقشه‌های پیش یابی وتقویت ناپایداریها در خراسان جنوبی تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، از امروز تا روز سه شنبه (سوم تا پنجم فروردین) در استان با تقویت سامانه بارشی، گاهی وزش باد شدید، گرد و خاک و در برخی نقاط کاهش دید افقی، رگبار شدید، رعد و برق (برخورد صاعقه) پیش بینی می‌شود که سبب وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر عمومی و در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات تشکیل مه خواهد شد.

خانم لطفی با بیان اینکه دمای هوا در روز‌های دوشنبه و سه شنبه (۴ و ۵ فروردین) به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد، افزود: در این مدت بارش برف نیز در ارتفاعات ونقاط سردسیر استان دور از انتظار نیست.

وی اجتناب از سفر‌های غیرضروری، رعایت قوانین رانندگی، خودداری از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌های فصلی و چرای دام، پرهیز ار حضور در ارتفاعات، محکم کردن تابلو‌ها و سقف‌های موقت، مدیریت مصرف بهینه حامل‌های انرژی، تنظیم دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی مثل مرغداریها، دامداری و گلخانه‌ها را در این مدت توصیه کرد.

در شبانه روز گذشته اسدیه با ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر‌های استان بود.

تغییرات دمای مرکز استان در این مدت بین ۱۳ و ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد که پیش بینی شده حداکثر دمای امروز با ۵ درجه کاهش به ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و حداقل دمای امشب با ۳ درجه کاهش به ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.