سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

تقدیر از برترین های دومین جشنواره کتبیه های سفالی و نقوش اسلامی بشرویه - نمایش محتوای خبر

 

 

تقدیر از برترین های دومین جشنواره کتبیه های سفالی و نقوش اسلامی بشرویه

alt

طی مراسمی در خانه تاريخی مستوفی بشرويه صاحبان 20 اثر برتر دومين جشنواره كتيبه‌های سفالی و نقوش اسلامی تقدیر شدند.

عبدارضا صمدی مدیر کل کانون پرورش فکری خراسان جنوبی گفت :  در این جشنواره 175 اثر مورد داوری قرار گرفته است که در اين ميان خلاقيت و نوآوری، توجه به نقوش اسلامی، ظرافت و پرداخت، توجه  دقيق به شيوه‌نامه و بكارگيری تكنيك‌های متناسب با كتيبه‌ها از جمله ملاك‌هایی بود كه در داوری آثار به آن توجه شده است.

وی افزود: از میان این آثار 8 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شده است  و ابوالفضل عابدی، منيره صفری و امير حسين گنجور به عنوان نفرات اول تا سوم در بخش كودك از مركز فرهنگی هنری بشرويه مورد تجلیل قرار گرفتند.

مدیر کل کانون ادامه داد: در بخش نوجوان علی عسكری، سمانه جلالی و فريبا جلالی از مركز فرهنگی هنری بشرويه رتبه های اول و دوم را كسب كردند و زهره برزگری و فاطمه خليرانی از مركز فرهنگی هنری شماره 3 بيرجند رتبه سوم را در بخش نوجوان به خود اختصاص دادند و هانيه فيروزی از مركز فرهنگی هنری قاين چهارمين نفر در این بخش بود که مورد تقدیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: محدثه مرادی، سمانه تفقدی نظريان و زينب خاكشور  از برندگان این جشنواره در بخش آرادبودند.

 لازم به ذکر است: نمايشگاه كتيبه‌های سفالی و نقوش اسلامی بشرويه در خانه تاريخی مستوفی از 10 ارديبهشت لغايت 18 ارديبهشت از ساعت 16 الی 30/19 پذيرای علاقه‌مندان است.