جهش تولید | دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

تفکر بسیج تبیین کننده معارف دین و فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

تفکر بسیج تبیین کننده معارف دین و فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز با اشاره به 5 آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) گفت:  بسیجی باید با تبیین دستورات قران ، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه زمینه عمل به آنها را در جامعه فراهم کند .

حجت الاسلام و المسلمین رضایی گفت: بسیجی کسی است که عالم به حقایق دین باشد و بسیجیان , شجره طیبه و دور اندیش اند.

خطیب جمعه بیرجند تشکیل حلقه های صالحین بسیج را بهترین فرصت برای آگاه کردن مردم و تبیین معارف دینی در جامعه دانست .

امام جمعه بیرجندهمچنین با اشاره به حادثه ترویستی لبنان وشهادت رایزن فرهنگی کشورمان گفت: شهادت درراه خدا افتخاری است که نصیب هرکس نمی شود.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه نظام سلطه و استکبار به زودی سقوط خواهد کرد گفت: تنها ، نظامی جاودانه است که برگرفته از سیره اهل بیت (علیهم السلام) باشد.

همچنین فرمانده سپاه انصارالرضای استان در سخنان خود قبل از خطبه های نماز جمعه امروز بیرجند اشاره ای به 5 آذر سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام راحل در سال 58 داشت و گفت : امام خمینی (ره ) با نگاهی بلند و دقیق فرمان به تشکیل شجره طیبه بسیج داد تا ضمانت نامه ای برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن  باشد.

سردار نظری 3 عنصر امت، اعتقاد و امامت را رمز اصلی موفقیت بسیج و بسیجیان در عمر 34 ساله آن دانست و گفت : مهم ترین صحنه موفقیت بسیج حضور در دفاع مقدس بود.

فرمانده سپاه انصار الرضای استان همچنین گفت: امروزه بسیج در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی و علمی حضوری گسترده دارد و توانسته در این عرصه ها به پیشرفت های زیادی دست یابد .