رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

تفکر بسیجی امروز به خارج مرزهای ایران اسلامی رسیده است. - نمایش محتوای خبر

 

 

تفکر بسیجی امروز به خارج مرزهای ایران اسلامی رسیده است.

رئیس اداره ایثارگران ستاد فرماندهی کل سپاه گفت: امروز تفکر بسیجی نه تنها در داخل، بلکه در خارج مرزهای ایران اسلامی نیز تاثیرگذار بوده است

رئیس اداره ایثارگران ستاد فرماندهی کل سپاه گفت: امروز تفکر بسیجی نه تنها در داخل، بلکه در خارج مرزهای ایران اسلامی نیز تاثیرگذار بوده است.

رئیس اداره ایثارگران ستاد فرماندهی کل سپاه در اجلاسیه ایثارگران خراسان جنوبی به نقش محوری بسیج در جامعه اشاره کرد و گفت: بسیج در طول 8 سال دفاع مقدس با تقدیم بیش از 86 هزار شهید، 200 هزار جانباز و بیش از 70 درصد جامعه ایثارگری کشور، توانسته نقش مهمی در پیروزی های انقلاب اسلامی داشته باشد.
سردار ابوالقاسم شریفی، با بیان اینکه باید روحیه بسیجی 8 سال دفاع مقدس، هم اکنون نیز در بین مسئولان و مردم تقویت شود، افزود: امروز موفقیتهای این روحیه را می توانیم در پیروزی ها و جنبش های انقلابی کشورهای مسلمان به وضوح ببینیم.
وی با اشاره به اینکه دشمن برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی تا فاصله 20 کیلومتری مرزهای ایران اسلامی پبش رفت، گفت: دشمن داعش را بوجود آورد تا به اسلام ضربه بزند اما همین تفکر بسیجی با تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دشمن را به زانو درآورد.
رئیس اداره ایثارگران ستاد فرماندهی کل سپاه، با اشاره به طرح دانشنامه شهدا و ایثارگران کشور در فضای مجازی گفت: این دانشنامه با هدف معرفی شهدا، الگوگیری جوانان از آنان، تشریح دستاوردهای دفاع مقدس و معرفی 200 هزار شهید راه اندازی شده است که در دهه فجر فاز اول آن رونمایی خواهد شد.
سردار ابوالقاسم شریفی، با یادآوری اصلاح برخی قوانین برای خدمت به جامعه شاهد، جانباز و ایثارگر کشور گفت: با تلاش های صورت گرفته برای رزمندگانی با یک سال سابقه حضور در جبهه که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهیانه 600 هزار تومان مستمری دریافت خواهند کرد که تاکنون 98 هزار نفر به این لیست اضافه شده اند.
وی خبر خوشی هم برای مجروحان 8 سال دفاع مقدس که فاقد مدرک هستند داشت و گفت: نزدیک به 10 هزار نفر از این افراد که در کمیسیون نیروهای مسلح شرایط آنها تایید شود، در سیستم سجایا از مزایای ایثارگری بهره مند خواهند شد.
اجلاسیه نهایی کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی سه شنبه 20 آذر ساعت 8:30 صبح در حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد این مراسم همچنین به صورت زنده از شبکه استانی مرکز خراسان جنوبی نیز پخش می شود
 
 منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی