سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تغییر در کتب درسی پایه های چهارم و هشتم از مهرماه 93 - نمایش محتوای خبر

 

 

تغییر در کتب درسی پایه های چهارم و هشتم از مهرماه 93

تغییرات کتب درسی پایه های چهارم ابتدایی و هشتم متوسطه  از مهر ماه سال آینده اعمال می شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش امروز در همایش ملی مطالعات برنامه ریزی درسی ایران در بیرجند گفت : این تغیییرات در کتابهای مطالعات اجتماعی و ریاضی به صورت اساسی خواهد بود.

آقای دیمه ور افزود: کتابهای علوم و ادبیات فارسی نیز با تغییرات شکلی مواجه خواهند بود که در صورت اعتبار سنجی توسط سازمان پژوهشهای درسی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تغییر کتب درسی، شیوه های آموزشی نیز به روز می شود گفت : این شیوه ها مبتنی بر یادگیری الکترونیک و یادگیری گروهی با آموزش به معلمان خواهد بود.

مهندس دیمه ور با بیان اینکه اگر تغییر در برنامه درسی به صورت موشکافانه و دقیق مبتنی بر پژوهش و یک نقشه راه صورت نگیرد در پایه های آموزشی دچار مشکل می شویم افزود:  بایستی اصلاح نظام آموزشی مسیر را بدور از هرگونه شتاب زدگی و با آرامش پیش ببریم تا مسیری که باید طی شود مسیری منطقی و عقلانی با کمترین مخاطرات برای نظام تعلیم و تربیت باشد.

آقای مظاهری مدیرکل دفتر تالیف کتابهای درسی وزارت آموزش و پرورش نیز  با اشاره به تغییر کتب درسی پایه هشتم گفت: در  این پایه هم تمام کتاب های علوم، ریاضی، هنر، کار و فناوری و تفکر و سبک زندگی، تالیف جدید خواهند بود.