جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

تعیین تکلیف دارندگان امتیاز مطالعات اکتشافی و استخراجی معادن - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

تعیین تکلیف دارندگان امتیاز مطالعات اکتشافی و استخراجی معادن

تعیین تکلیف دارندگان امتیاز مطالعات اکتشافی و استخراجی معادن


استاندار خراسان جنوبی خواستار تعیین تکلیف دارندگان امتیاز مطالعات اکتشافی و استخراجی معادن استان شد

استاندار خراسان جنوبی خواستار تعیین تکلیف دارندگان امتیاز مطالعات اکتشافی و استخراجی معادن استان شد.

 مروج الشریعه در اولین شورای معادن استان، گفت: اگر افرادی این امتیاز را دریافت کردند و اکنون این ثروت عظیم راکد مانده است باید برای رفع مشکلاتشان و یا واگذاری به فرد دیگری اقدام کنند.
وی با اشاره به وسعت زیاد معادن استان و سهم قابل توجه آن در سبد صادراتی استان، گفت: خام فروشی و نبود صنایع تبدیلی، ارزش افزوده و سهم درآمدی معدن کاران استان را کاهش داده است.
استاندار خراسان جنوبی نبود راه مناسب و زیرساخت های لازم را یکی دیگر از مشکلات فراروی معدن کاران استان دانست و گفت: برای توسعه معادن استان، تلاش می کنیم از منابع اعتباری داخلی استفاده کنیم تا معدن کاران بدون دغدغه به استخراج بپردازند.
مروج الشریعه جذب سرمایه گذاری خارجی با استفاده از مشوق های سرمایه گذاری، تهیه فهرست جامعی از طرحهای قابل سرمایه گذاری و شفاف سازی برای واگذاری معدن به استناد قانون گردش آزاد اطلاعات و حقوق شهروندی را گامی مهم برای حل این مشکلات عنوان کرد.
امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی هم چشم انداز توسعه خراسان جنوبی را بخش معدن دانست و گفت: بانکهای استان به هیچ وجه با ظرفیت معادن آشنا نیستند و در واقع هیچ معدنی از تسهیلات بانکها تاکنون بهره کافی نبرده است که باید صندوق توسعه معادن راه اندازی شود.

شهرکی رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هم فرسودگی ماشین آلات معدنی را یک چالش جدی در این بخش دانست و گفت: پیگیر نوسازی و تخصیص اعتبارات لازم برای این موضوع هستیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.