سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

تعیین تکلیف اراضی اختلافی وقفی و ملی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تعیین تکلیف اراضی اختلافی وقفی و ملی استان

در اجرای این طرح سهم مالکانه ادارات منابع طبیعی و اوقاف خود از اراضی مورد اختلاف مطابق مقررات مشخص می شود.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز در کارگروه تعیین تکلیف اراضی اختلافی وقفی و ملی خراسان جنوبی گفت:بر اساس این دستورالعمل، ادارات منابع طبیعی و اوقاف باید سهم مالکانه خود را از اراضی مورد اختلاف مطابق مقررات مشخص و به اداره ثبت اسناد و املاک اعلام کند.

عمو زاده درباره تعیین تکلیف اراضی اختلافی که بر اساس اسناد موقوفه اعلام شده و طرح های بیابان زدایی در این انجام شده است گفت:

امکان واگذاری این اراضی به اوقاف وجود ندارد و معادل ارزش ریالی آنها،زمین به اوقاف واگذار می شود

حجت الاسلام شمس الدینی دبیر کمیته مشترک مرکزی اوقاف و امور خیریه و منابع طبیعی هم گفت : از مجموع یک میلیون و 800 هزار هکتار اراضی اختلافی وقفی و ملی در کشور تاکنون یک میلیون و 100 هزار هکتار تعیین تکلیف شده که 70 درصد این اراضی متعلق به منابع طبیعی و آبخیزداری و 30 درصد آن متعلق به اوقاف و امور خیریه است.

حجت الاسلام گرایلی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هم از تعیین تکلیف بیش از 14هزار و 74 متر مربع از اراضی اختلافی وقفی و ملی  در دو سال گذشته در استان خبر داد.

شریفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هم گفت: این اداره کل آمادگی دارد بقیه اراضی اختلافی وقفی و ملی را در استان تعیین تکلیف کند.

حاجی پور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان هم گفت: تعیین تکلیف اراضی اختلافی وقفی و ملی و ثبت سند برای آنها ، از سوء استفاده سودجویان و زمین خواران جلوگیری می کند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی