سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

تعطیلی مراکز بومگردی، برگزاری تور‌ها و برخی دیگر از خدمات مجوزدار - نمایش محتوای خبر

 

 

تعطیلی مراکز بومگردی، برگزاری تور‌ها و برخی دیگر از خدمات مجوزدار

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستیتعطیلی مراکز بومگردی، برگزاری تور‌ها و برخی دیگر از خدمات مجوزدار استان گفت: از هم اکنون تا اطلاع ثانوی به استناد مصوبه ستادملی پیشگیری و مبارزه با کرونا و جلسه فوق العاده استانی تمام مراکز بوم گردی باید تعطیل و با بنر و پارچه اطلاع رسانی کنند و همچنین استخر‌های عمومی مجتمع‌های آبدرمانی و گردشگری سلامت و هتل‌ها تعطیل هستند.
مرتضی عربی افزود: همچنین برگزاری هرگونه مراسم از جمله عروسی، جشن تولد و سایر مراسم‌ها لغو و اکیدا ممنوع است.
وی گفت: پذیرش تور و مسافر گروهی با هر عنوان در هتل، مهمانپذیر، مجتمع‌های گردشگری و سایر مراکز اقامتی ممنوع بوده و در صورت مشاهده بدون اغماض واحد خاطی تعطیل و پلمپ می‌شود.
عربی افزود: برگزاری تور‌های داخلی و خارجی توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و یا راهنمایان گردشگری و لیدر‌های محلی به هیچ عنوان مجازنیست وباید لغو شود.
وی گفت: استعمال قلیان به هر طریق ممکن در سفره خانه‌های سنتی و سایر مراکز تحت پوشش اکیدا ممنوع و در صورت مشاهده ضمن تعطیلی واحد، آلات جمع آوری می‌شود.
عربی افزود: پذیرش مسافر انفرادی در هتل‌ها با رعایت دقیق مقررات بهداشتی و داشتن مواد ضدعفونی کننده و استاندارد‌های بهداشت محیط خواهد بود.
وی گفت: مدیران ادارات و دفاتر نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مکلف و موظف هستند، شخصاً ضمن مکاتبه و ابلاغ با همراهی تیم نظارتی نسبت به بازدید‌های مستمر و اجرای موارد ابلاغی به فوریت اقدام کنند.