جهش تولید | جمعه، ۴ مهر ۱۳۹۹

تصویب 270 میلیارد تومان برای تکمیل 21 طرح عمرانی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب 270 میلیارد تومان برای تکمیل 21 طرح عمرانی در خراسان جنوبی

رئیس جمهور 270 میلیارد تومان برای 21 طرح عمرانی در استان خراسان جنوبی اختصاص داد .

آقای روحانی امشب در نشست شورای اداری خراسان جنوبی گفت : این اعتبار برای تکمیل طرح ها در بخش های مختلف اختصاص داده شده که تکمیل دو سد فرخی قاین و سیاهوی سربیشه ، مجتمع های آبرسانی روستایی ، اجرای لوله گذاری 600 کیلومتری برای انتقال آب شرب داخل استان و جلوگیری از تبخیر و هدررفت آب ، عمران شهری و بهداشت و درمان ،18 واحد دامپروری و 8 گلخانه ، راه آهن و دوبانده کردن محورهای اصلی استان از مهترین آنهاست .

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه توسعه بخشهای فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی از خواسته های مهم مردم همه کشور افزود : از آنجاییکه منابع ما محدود است باید اولویت بندی کرد .

رئیس جمهور گفت : اگر قرار است تحولی در کشور ایجاد شود باید بیشتر کار و تلاش کرد و همه باید در این خصوص دست در دست هم دهیم.

آقای روحانی افزود : روابط ما باید با دنیا روابط سازنده باشد مگر با کشورهایی که با ما دشمنی می کنند .

رئیس جمهور در بخشی از سخنانش گفت : اگر صادرات نفت ما 15 میلیون بشکه در روز بود آیا دنیا می توانست ما را در نفت تهدید کند ؟ اگر گندم دنیا را ما تأمین می کردیم ما را می توانستند تحریم کنند ؟ و اگر کشورها در زمینه حمل و نقل نیازمند راه آهن ما بودند می توانستند ما را تحریم کنند ؟

آقای روحانی افزود : اگر می خواهیم تحریم نشویم باید اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و اقتصاد مقاومتی یعنی قدرت و بخشی از این اقتصاد توسعه صادرات است .

وی  دنیای امروز را دنیای ارتباطات و رقابت دانست و گفت :  ما باید خودمان را در کنار سایر کشورها در مسیر توسعه قرار دهیم .

رئیس جمهور با اشاره به امتیازات جغرافیایی ، تاریخی ، فرهنگی و دینی کشور افزود : ما اولین کشوری هستیم که در 100 سال پیش دموکراسی داشتیم ، صندوق رأی و عدالت خانه و مجلس درست کردیم و امروز هم نعمت وحدت ، اتحاد ، انگیزه حراست از دین و فرهگ کشور را داریم .

آقای روحانی گفت : امروز هم در منطقه امن ترین کشور هستیم و به امنیت دیگر کشورها هم کمک می کنیم .

وی افزود : ما به لحاظ نیروی انسانی در وضعیت بسیار خوبی هستیم و در منطقه در بسیاری از فناوریهای جدید یا اول هستیم یا دوم .

رئیس جمهور گفت : در کشور در نانو ، علوم فضایی ، هسته ای ، علوم جدید و هایتک ، تلاشهای خوبی صورت گرفته است ولی باید همچنان تلاش کنیم .

آقای روحانی یکی از احتمال های این دولت را توجه به شرکتهای دانش بنیان عنوان کرد و افزود : صندوق نوآوری و شکوفایی که از سالهای قبل هم وجود داشت در سال 92 احیا شد و امسال هم فعالتر شده و سال آینده بودجه آن  چند برابر شده است .

وی گفت : امروز بیش از هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعال شده است و این شرکت ها تحول بزرگی در آینده کشور به وجود خواهند آورد .

رئیس جمهور به تحریم های ناجوانمردانه کشورهای استکباری اشاره کرد و افزود : چندین سال است ما در تحریم بین المللی هستیم و با تحریم مقابله کردیم و از آنها عبور خواهیم کرد و همه تلاش ما  اینست که از مشکلات با هزینه کمتر عبور کنیم .

آقای روحانی گفت : بخشی از تحریمها را توانستیم کنار بگذاریم ، پتروشیمی ،صنعت خودرو و کشتی رانی و بخشی از بیمه هم از تحریم خارج شده است و از بخشهای دیگر هم عبور خواهیم کرد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی