رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

تصفیه خانه آب شرب بیرجند نیازمند 11 میلیارد تومان اعتبار - نمایش محتوای خبر

 

 

تصفیه خانه آب شرب بیرجند نیازمند 11 میلیارد تومان اعتبار

alt

تصفیه خانه آب شرب بیرجند برای تکمیل و بهره برداری نیازمند 11 میلیارد تومان اعتبار است .

 آبرسانی به شهر بیرجند که در طرح مهر ماندگار هم قرار دارد در 2 فاز در حال اجراست که فاز اول آن شامل بهره برداری از تصفیه خانه با ظرفیت 300 لیتر بر ثانیه و فاز دوم آن شامل اجرای 11 و نیم کیلومتر خطوط انتقال می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه مرحله اول این طرح 91 درصد و مرحله دوم آن 58 درصد پیشرفت دارد، گفت: تاکنون 33 میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده و برای اجرای کامل آن 22 میلیارد تومان و برای افتتاح در طرح مهر ماندگار 11 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد .

با افتتاح کامل این طرح 300 هزار نفر در بیرجند از مزایای آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند .

آقای غلامرضایی با بیان اینکه در صورت جذب اعتبار، این طرح در مدت 45 روز به بهره برداری می رسد  افزود:  این طرح در مرحله اول بهره برداری، دارای ظرفیت 640 لیتر بر ثانیه بوده و ظرفیت نهایی آن در پایان دوره طرح به 920 لیتر بر ثانیه افزایش می یابد.

تصفیه خانه آب شرب بیرجند در منطقه جنوب شهر و در دامنه ارتفاعات باقران با هدف افزایش شاخص های کیفی آب استحصالی از منابع تامین طبق استانداردهای آب آشامیدنی ایران از جمله شوری، فلزات سنگین و سختی در حال ساخت است که استفاده از روش سیستم نوین (PR) در این تصفیه خانه سبب کاهش پساب خروجی خواهد شد.

منبع: واحد اطلاعات و اخبار