رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

تشکیل 56 شرکت تعاونی روستايی در خراسان جنوبي - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

تشکیل 56 شرکت تعاونی روستايی در خراسان جنوبي

معاون تعاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خراسان جنوبی: 56 شركت تعاونی روستا در قالب طرح روستا تعاون تشكيل و تقويت شده اند

معاون تعاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خراسان جنوبی:  56 شركت تعاونی روستا در قالب طرح روستا تعاون تشكيل و تقويت شده اند.

حسن سروری از تصويب اعطای  26 ميليارد تومان تسهيلات 4 تا 6 درصد به 56 تعاوني روستايي استان از منابع قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار درمناطق روستایی و عشايری خبر داد.

وی با اشاره به اينكه در اعطای تسهيلات به روستاييان و عشاير، شركت های تعاونی روستايی در اولويت پرداخت هستند، روند معرفی و تصويب طرحها در استان را خوب ارزيابی كرد.

سروری افزود: با اجرای طرح روستا تعاون دراستان و برگزاری 2 هزار نفر ساعت آموزش با رويكرد تسهيلگری و مداخلات توسعه اي و با هدف توسعه اقتصاد مردم محور تاكنون 26 تعاونی در روستاهای استان تشكيل شده است.

معاون تعاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خراسان جنوبی برنامه سال جاری طرح روستا تعاون را تشكيل و احيای 97 تعاونی ديگر عنوان كرد.

وی با اشاره به اينكه با همكاری صندوق كارآفرينی اميد طرح روستای بدون بيكار در 4 روستای استان بصورت پايلوت در قالب طرح روستا تعاونی عملياتي خواهد شد، گفت: برگزاری دوره های آموزشی و تورهای ترويجی و كارگاههای مهارتی مورد نياز جامعه روستايی از مهمترين برنامه های امسال تعاون استان است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.