جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تشکیل یاوران آب در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل یاوران آب در خراسان جنوبی

طرح یاوران آب با تشکل سازی دانش آموزی در خراسان جنوبی شکل گرفت.

طرح یاوران آب با تشکل سازی دانش آموزی از اول ابتدایی تا اول متوسطه در دو گروه برادران به نام پیشتازان و خواهران به نام فرزانگان در استان خراسان جنوبی انجام می شود.

بااطمینان  ، رییس سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی هدف از تشکیل طرح یاوران آب گفت : دانش آموزان را باید نسبت به بحران آب حساس کرد .

بااطمینان با اشاره به اینکه سازمان دانش آموزی تربیت تشکیلاتی دانش آموزان را بر عهده دارد ، افزود : با توجه به اینکه دانش آموزان ارتباطی که با لایحه های جامعه از طریق نهاد مدرسه و خانواده دارند ، می توانیم این فرهنگ سازی را در جامعه ایجاد کنیم .

وی اظهار کرد : در این طرح دانش آموزان به عنوان یاوران آب تربیت می شوند و اطلاعات کافی در مورد سرانه مصرف آب و دیگر اطلاعات منبع آبی به آنها داده خواهد شد که این فرهنگ سازی را به بطن جامعه ببرند .

رییس سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی تصریح کرد : در ابتدا دانش آموزان همراه با پوشش خاصی که برای آنها طراحی شده است به عنوان یاوران آب سازماندهی می شوند و با استفاده از کارگاه های آموزشی برای مربیان و دانش آموزان و همچنین بازدید از تصفیه خانه ها و سد های استان و اردو های آموزشی وضعیت آب را به چشم ببینند که این مشاهده تاثیر پذیری بیشتری را در خصوص آشنایی با روند تولید آب و راه های صحیح استفاده از آن را دارد .

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی