رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

تشکیل کمیته پیوند اعضا در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کمیته پیوند اعضا در خراسان جنوبی

کمیته پیوند اعضا در خراسان جنوبی تشکیل شد.

برای اولین بار در استان خراسان جنوبی کمیته پیوند اعضا تشکیل شد .

دهقانی ، مسئول کمیته پیوند اعضا و مرکز بیماریهای خاص خراسان جنوبی گفت : در این کمیته 8 نفر رابط پیوندی فعالند که در بیمارستانهای استان مستقر شده اند و بیماران دچار مرگ مغزی را شناسایی و به واحد فرآوری اعضای پیوندی مستقر در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی می کنند تا در اسرع وقت پیوند اعضا انجام شود .

آقای دهقانی افزود : این کمیته با دستور وزیر بهداشت و درمان و با هدف شناسایی بیماران مرگ مغزی راه اندازی شد که شامل تیم تشخیص مرگ مغزی و یا واحد هماهنگ کننده اهدای عضو با دو متخصص جراح مغز و اعصاب ، دو پزشک نورولوژیست ، دو پزشک متخصص بیهوشی و دو پزشک داخلی است و یک نفر به عنوان نماینده پزشکی قانونی نیز با آنان همکاری می کند .

وی گفت : رابطان پیوندی در تمام بیمارستانهای استان به جز بیمارستانهای سربیشه ، درمیان و سرایان که فاقدبخش های ICU و CCU است ، مستقرند .

مسئول کمیته پیوند اعضا و مرکز بیماریهای خاص خراسان جنوبی افزود : به محض تشخیص مرگ مغزی بیماران در بیمارستانهای استان ، این بیماران پس از جلب رضایت خانواده هایشان به بیمارستان مشهد منتقل می شوند تا پیوند اعضا انجام شود .

آقای دهقانی افزود : تشکیل کمیته پیوند اعضا در خراسان جنوبی مقدمه ای برای راه اندازی بخش پیوند اعضا در بیمارستان ولی عصر بیرجند است که در این خصوص تا کنون پزشکان پیوند اعضای استان در بیمارستان لبافی نژاد تهران آموزش دیدند و به زودی پرسنل اتاق عمل و بیهوشی مخصوص پیوند اعضا نیز برای آموزش به تهران اعزام می شوند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی