جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

تشکیل جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان

کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان برگزار شد.

کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی حدود ده مصوبه در حوزه های مختلف داشت .

احداث مجتمع خدماتی رفاهی در قاین، مجوز واگذاری 18 هکتار از اراضی ملی برای احداث پیست موتور سواری در فردوس ،احداث مجتمع گردشگری 17 هزار متر مربعی در عشق آباد طبس و مجتمع گردشگری در درمیان از جمله مصوبات رفاهی و تفریحی کارگروه بود.

علاوه بر این، کارگروه در خصوص احداث انبار و شرکت تعاونی عشایری در حاشیه جاده گزیک هم موافقت کرد.

نخعی نژاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این جلسه گفت: در فاز اول توسعه آرامستان سربیشه 5 هکتار به این آرامستان افزوده می شود.

نخعی نژاد همچنین افزایش خدمات رفاهی در مسیر ترانزیت ماهیرود را منوط به تعهد یکساله بهره بردار اعلام کرد و گفت: با توجه به تردد زیاد کامیون ها در مسیر درح به ماهیرود بهره بردار باید ظرف مدت یکسال مجتمع را راه اندازی کند، در غیر این صورت این مصوبه باطل می شود.

اما در کنار این تصمیمات برای توسعه استان، معاون استاندار با برخی طرح ها از جمله احداث خانه کارگری در اراضی کشاورزی مخالفت کرد.

خانه های کارگری در زمین های کشاورزی مکانی برای استراحت به شمار می رود که در اغلب موارد پس از ساخته شدن از سوس مالکان تبدیل به باغ ویلا می شود و زمین کشاورزی عملا از تولیدی به گردشگری تغییر کاربری می دهد که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خواستار نظارت دقیق بر این موضوع شد.

دلگیر مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هم از ورود اینترنت پر سرعت به روستاهای بالای 10 خانوار تا پایان امسال خبر داد و گفت: این طرح حدود 14 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در فاز اول آن تا پایان شهریور ماه 409 روستا بهره مند می شوند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی