سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

تسهیل شرایط برای سرمایه گذاران از اولویت‌های سال ۹۹ - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیل شرایط برای سرمایه گذاران از اولویت‌های سال ۹۹

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معتمدیان در اولین جلسه کارگروه زیربنایی توسعه روستایی ، عشایری، شهری تسهیل شرایط برای سرمایه گذاران از اولویت‌های سال ۹۹و آمایش سرزمین و محیط زیست استان با تأکید بر سرعت بخشی به روند واگذاری مجوز‌ها و پاسخ به استعلام‌ها گفت: با تفویض اختیار به حوزه‌های مرتبط می‌توان روند اجرای کار را سرعت بخشید.
استاندار تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری در خارج از شهرک‌های صنعتی را از برنامه‌های اولویت دار کارگروه عنوان کرد و افزود: تأمین زیرساخت‌ها و دریافت استعلام‌های لازم از جمله اقداماتی است که در این طرح به نتیجه می‌رسد و می‌تواند روند سرمایه گذاری را سرعت بخشد.
معتمدیان گفت: هر طرحی که در جلسه کارگروه امور زیربنایی مورد بررسی قرار می‌گیرد و به تصویب می‌رسد باید با سیاست‌های کلان کشور انطباق داشته باشد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان به عنوان دبیر کارگروه نیز در ادامه با تشریح اقدامات سال ۹۸ این حوزه با اشاره به انتخاب عنوان سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: از الزامات کار برای ایجاد جهش در تولید، افزایش سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده‌های در خواست سرمایه گذاری است.
داعی افزود: در این راستا، جدولی تدوین شده که گروه‌های تصمیم گیر را در چهار سطح دسته بندی می‌کند، به این ترتیب که پرونده‌ها به ترتیب در سطح فرمانداران، گروه کاری، کارگروه امور زیربنایی و در نهایت شورای برنامه ریزی و توسعه استان بررسی می‌شوند.
وی گفت: پرونده‌ها در هر سطحی که تأییدیه لازم را دریافت کنند به سطوح بعدی ارجاع نمی‌شوند و به این ترتیب زودتر به نتیجه می‌ رسند.
داعی افزود: با توجه به این که حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد پرونده‌ها در همان سطوح فرمانداران و گروه کاری تعیین تکلیف می‌شوند، برای برگزاری کارگروه امور زیربنایی معطل نمی‌مانند و سرمایه گذار زودتر می‌تواند کارش را آغاز کند.
 از مجموع ۳۲ پرونده‌ای که در جلسه مورد بررسی قرار گرفت، اعضا با کلیت ۳۱ پرونده موافقت کردند.