سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تسریع در اجرای پروژه خط انتقال گاز سربیشه ـ نهبندان مهم ترین درخواست استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تسریع در اجرای پروژه خط انتقال گاز سربیشه ـ نهبندان مهم ترین درخواست استان

استاندار خراسان جنوبی با مشاور وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد.

تسریع در اجرای پروژه خط انتقال گاز سربیشه ـ نهبندان مهم ترین درخواست استان است.

سید علی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در دیدار با مشاور وزیر نفت با اشاره به اقدامات بسیار مناسب دولت در سه سال اخیر در زمینه گازرسانی به روستاها و شهرهای استان گفت: گازرسانی جزء نخستین نیازهای صنایع و کارخانجات و واحدهای تولیدی است.

وی گفت: به طور قطع توسعه گازرسانی به استان می‌تواند زمینه‌های توسعه اقتصادی استان را نیز فراهم نماید.

استاندار خراسان جنوبی به وجود مرز مشترک استان با کشور افغانستان اشاره کرد و افزود: با افتتاح مخازن سوخت استان می‌توان در زمینه صادرات سوخت به کشور افغانستان نیز گام‌های جدی‌تری برداشت.

سید علی اکبر پرویزی با بیان اینکه خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است، گفت: این امر در کنار پراکندگی جمعیت در استان، خدمت‌رسانی خصوصاً در زمینه گازرسانی را با مشکل مواجه ساخته است.

وی افزود: مسئولان ذیربط گازرسانی به روستاهای پرجمیعتی که در مسیر خط انتقال گاز هستند را در اولویت گازرسانی قرار دهند.

آستانه، مشاور وزیر نفت نیز در این دیدار با بیان اینکه وزارت نفت بنا دارد تا پایان سال 1397 تمامی روستاهای بالای 20 خانوار، صنایع، شهرک‌های صنعتی، مرغداری‌ها و غیره را گازرسانی نماید، اظهار کرد: تا پایان سال 97 اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 738 میلیون دلار برای اجرای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است.

آستانه گفت: با اجرای این پروژه‌ها 2 میلیون و 360 هزار خانواری که فاقد شبکه گازرسانی هستند از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی به اقدامات دولت یازدهم در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاهای خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در سال جاری 100 میلیارد تومان اعتبار به منظور توسعه شبکه گازرسانی در این استان در نظر گرفته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی