جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تزیین هندوانه شب یلدا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تزیین هندوانه شب یلدا

 

«شب یلدا» یا «شب چلّه» یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌کره شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود. یلدا به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می‌شود.

معمولا در میان خانواده‌های ایرانی در شب یلدا رایج است که تمامی اعضا خانواده گرد هم آمده و معمولاً شامی فاخر و همچنین انواع میوه‌ ها و رایج ‌تر از همه هندوانه را مهیا و دور هم صرف می‌کنند. پس از صرف تناولات، قصه‌گویی بزرگان خانواده برای دیگر اعضای فامیل و همچنین فال‌گیری با دیوان حافظ رایج است.

 هندوانه جز اصلی مهمانی شب یلدا است. هر چند میوه‌های دیگری نظیر انار نیز زینت بخش این مهمانی است اما هندوانه داستان متفاوتی دارد. زیرا روش‌های مختلفی برای تزیین هندوانه شب یلدا وجود دارد و از این رو بیش‌تر از سایر خوراکی‌های این مهمانی مورد توجه قرار می‌گیرد. به ویژه در هدایایی که در مهمانی شب یلدا توسط خانواده‌ی آقا داماد به نو عروسان پیشکش می‌شود؛ تزیین هندوانه شب یلدا اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند. و معمولاً اکثر افراد سعی می‌کنند بهترین مدل تزیین هندوانه را انتخاب کنند تا سفره‌ی شب یلدای آن ‌ها زیبا و منحصر به فرد به نظر برسد.

البته لازم به ذکر است که تزیین هندوانه شب یلدا به صورت حرفه‌ای نیازمند وسایل خاص و آموزش ویژه است ولی نمونه های ساده تزئین هندوانه شب یلدا را می توان با کمی تمرین و ممارست نیز تهیه کرد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
عکس های بسیار زییایی بود . لطفا از این نمونه کارها... مهین ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ ۱۴:۵۱

مهین
عکس های بسیار زییایی بود . لطفا از این نمونه کارها بیشتر روی سایتتون بذارین
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ ۱۴:۵۱