سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تربیت ۵ میلیون دانش آموز حافظ قرآن - نمایش محتوای خبر

 

 

تربیت ۵ میلیون دانش آموز حافظ قرآن

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، علیرضا کاظمی در دیدار نماینده، ولی فقیه در استان با بیان اینکه در حوزه قرآن تربیت ۵ میلیون دانش آموز حافظ قرآنتاکید بر روی حفظ قرآن است و در این راستا تاکنون موفقیت‌های بسیار زیادی را کسب کردیم، گفت: از این تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ دانش آموز حافظ کل هستند.


وی افزود: پارسال بیش از ۲ میلیون دانش آموز در مسابقه حفظ جزء ۳۰ شرکت کردند.


معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز با وجود هجمه‌های فرهنگی دشمن، مسئولیت آموزش و پرورش سنگین‌تر شده است، گفت: در همین راستا سه راهبرد مهم در حوزه پرورشی و فرهنگی برنامه کردیم.


کاظمی با بیان اینکه اولین مسئولیت تعریف شده فرهنگی در آموزش و پرورش در حوزه توسعه و ترویج فرهنگی، اقامه نماز، قرآن و عترت است، گفت: برای هر کدام از این سه موضوع یک بسته‌ای تعریف شد و اولویتی گذاشته شد.

 

وی با بیان اینکه در اقامه نماز بر روی آموزش عملی نماز در پایه سوم ابتدایی تاکید شده است، گفت: طرح پیوند مدرسه و مسجد و برگزاری اجلاسیه‌های نماز از برنامه‌های ما برای برای ترویج این فریضه الهی است.


معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در ادامه اشاره‌ای به فعالیت‌ها در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای دانش آموزان کرد و افزود: تاکنون ۴۰ هزار یادواره در ۴۰ هزار مدرسه برای معرفی ۴۰ هزار شهید شاخص برگزار شده است.

 

کاظمی افزود: امسال تاکنون بیش از ۴ میلیون دانش آموز در کشور در اردوی مجازی راهیان نور شرکت کردند، این در حالی است که سال گذشته حدود ۳۵۰ هزار دانش آموز بصورت حضوری از این اردو‌ها بهره‌مند شدند.

وی همچنین با تحسین تدین و فرهنگ مردم خراسان جنوبی گفت: آموزش و پرورش این استان در حوزه پرورشی و فرهنگی در کشور رتبه اول را دارد.