رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸

تذکر نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی به مسئولان کشوری - نمایش محتوای خبر

 

 

تذکر نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی به مسئولان کشوری

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، فرهاد فلاحتی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه  مجلس شورای اسلامی در تذکریتذکر نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شواری اسلامی به مسولان کشوری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: بازگشایی گمرک مرزی یزدان شهرستان زیرکوه که مورد توافق ایران و افغانستان است، سبب رشد اقتصادی کشور ، دور زدن تحریم‌های ظالمانه و کمک به مبادلات تجاری با آسیای میانه است این اقدام معطل تصویب‌نامه هیئت وزیران مانده است.

نماینده مردم شهرستانهای قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه تذکر خود خطاب به وزیر ارتباطات و اطلاعات نیز افزود‌: امکان فیبر نوری در استان خراسان جنوبی فراهم شده است، اما وزیر ارتباطات به صداوسیمای این استان اجازه دسترسی به سیگنال زمینی را نمی دهد، نتیجه آن شده است که جوانان نمی توانند از شبکه سراسری فوتبال را تماشا کنند، در واقع وزیر مروج ماهواره شده است.

فرهاد فلاحتی خطاب به وزیر آموزش و پرورش هم  گفت: شما گفته بودید مخالف خصوصی سازی مدارس هستید، آیا اطلاع از مدارس حمایتی وزارتخانه خود دارید؟ این مدارس به آموزش و پرورش کشور ضربه می زنند، مدارس حمایتی نه به آموزش و نه به پرورش اهمیت می دهند و صرفا دکان اقتصادی برای چند نفر هستند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وفق قانون تاسیس مدارس حمایتی ممنوع است، اما آموزش و پرورش به آن در شهرهای مشهد و تهران مبادرت می کند.