جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تدوین استانداردهای مهد کودک ها در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوین استانداردهای مهد کودک ها در کشور

با تدوین استانداردهای مهد کودک ها در کشور، علامت استاندارد بر مهد کودک های سراسر ایران حک می شود.

مدیر کل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی کشور گفت: ایمنی و بهداشت کودکان در درجه اول اهمیت قرار دارد چون کودکان، آینده سازان فردا هستند و استاندارد به دست این کودکان ساخته می شود.

خانم پیروز بخت با اشاره به اینکه مسئولان سازمان ملی استاندارد به ایمنی و بهداشت کودکان توجه ویژه ای دارند گفت: سازمان ملی استاندارد از 15 سال پیش فعالیت خود را در رابطه با ایمنی لوازم و تجهیزات مرتبط با کودکان آغاز کرد .

وی افزود: توجه ویژه ای بر واردات اسباب بازی ها، لوازم و مواد غذایی مرتبط با کودکان داریم و حتما اسباب بازی هایی که از خارج از کشور وارد می شود از لحاظ بهداشتی، مواد نامناسب و مضر برای سلامت کودکان و همین طور خطر آفرین در آزمایشگاه های مجهز سازمان ملی استاندارد و آزمایشگاه های همکار کنترل می شود و بعد از این مراحل، اجازه ورود به کشور داده می شود. 

مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد همچنین با اشاره به اینکه تا پایان سال گذشته دو هزار و 845 ردیف کالا مشمول مقررات استاندارد اجباری شدند، گفت: همه کالاهای وارداتی باید قبل از ثبت سفارش مورد بازرسی و نمونه ‌برداری قرار گرفته و تائیدیه‌های لازم را دریافت کنند.

وی افزود: در سال 1390 ابتدا هزار و 530 ردیف تعرفه کالا مشمول استاندارد اجباری شدند که این رقم در پایان سال 1391 به دو هزار و 845 ردیف افزایش یافت.

پیروزبخت با اشاره به اینکه احتمال ورود کالای بی‌ کیفیت به کشور در شرایط کنونی ضعیف است، گفت: برای واردات برخی از مواد اولیه صنایع نیز مشوق‌ هایی قرار داده‌ایم، به طوری که اگر شرکتی با برند معتبر قصد ورود مواد اولیه تولید را داشته باشد گواهی‌های اعتبار آنها را می‌ پذیریم و واردات مواد اولیه توسط این شرکت‌ها به سادگی انجام می ‌شود.

این مقام مسئول افزود: سال گذشته از 25 هزار درخواست ثبت سفارش ارائه شده شرکت‌های بازرسی بازرسی کیفیت و استاندارد تائید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد به  پنج هزار قلم کالا اجازه ثبت سفارش ندادند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی