جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

تدارک برنامه های مناسبتی دهه کرامت از دوربین و صدای خاوران - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک برنامه های مناسبتی دهه کرامت از دوربین و صدای خاوران

تدارک برنامه های مناسبتی دهه کرامت از دوربین و صدای خاوران

صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی با تدارک برنامه های متنوع به مناسبت دهه کرامت این ایام را گرامی می دارد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی ،

برنامه «سفره قندی» از سیمای خاوران از ابتدای دهه به مدت دوهفته در 6 برنامه 60 دقیقه ای به موضوعات خانواده ،آموزش کرامت انسانی به فرزندان ، تربیت بر اساس آموزه های دینی و الگو گرفتن از ائمه می پردازد.

آیتم های برنامه شامل گزارش موضوعی ،وله تبریک اعیاد؛کارشناس موضوعی ،خواننده (ولادت حضرت معصومه (س))، وله های عیدانه و آیتم طنز خندیدن سخت نیست می باشد.

«شب های زعفرونی» نیز  با توجه به ایام دهه کرامت و مناسبت جشن ، با رویکرد طنز با استفاده از قالب نمایش و اجرای موسیقی در بخش زنده و همچنین آیتم های ضبطی نماهنگ و گزارش مردمی با موضوع تبریک اعیاد سعی می کند برنامه ای شاد و مفرح را هر شب به مدت 70 دقیقه تولید و پخش نماید.

برنامه «صبح خاوران» در بخش زنده، حضور چهره های برتر بانوان در رشته های علمی ،ورزشی و اقتصادی به مناسبت دهه کرامت به ویژه ایام نزدیک به ولادت حضرت معصومه (س) و به مناسبت روز دختر را در دستور کار خواهد داد.همچنین از حضور کارشناسان مذهبی آقا و خانم با طرح موضوعات مناسب این ایام ،حضور خوانندگان پاپ و سنتی سطح استان و گروه تواشیح  بهره گرفته خواهد شد.

در بخش ضبطی برنامه نیز طرز غزل (حضور شاعران در وصف امامان معصوم(ع)) ،نماهنگ تولیدی مناسبت  و گزارش موضوعی و همچنین تبریک مردم به مناسبت دهه کرامت تولید و پخش خواهد شد.

همچنین در برنامه بازتاب نیز با توجه به رویکرد اطلاع رسانی برنامه ، این برنامه با  دو  برنامه 15 دقیقه ای وپوشش سفرهای گروه زیر سایه خورشید،بازتاب کارهای نیک انجام شده مردمی که به صورت خود جوش انجام می پذیرد، اطلاع رسانی های مراسم مختلف سطح استان توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به روی آنتن می رود.

برنامه « پرسمان» با دو  برنامه 20 دقیقه ای در ایام دهه کرامت به صورت ویژه به موضوع "اوقات فراغت دختران روستایی" و "اشتغال دختران روستایی" خواهد پرداخت و با مسئولان از جمله مسئولان استانداری در این خصوص ارتباط برقرار خواهد شد.

رادیو خراسان جنوبی نیز در این ایام با پخش زنده ویژه برنامه رادیویی "اجرای مشترک با مرکز خراسان رضوی" (ویژه ولادت امام رضا (ع)) به میزبانی خراسان رضوی به مدت 120 دقیقه ، چهارشنبه سوم تیرماه جاری ساعت 9:00 صبح فرا رسیدن دهه کرامت را جشن می گیرد.

این برنامه به مناسبت ولادت امام رضا (ع) و با محوریت "زیارت بارگاه ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا (ع) و الگوگیری از سیره و روش زندگی ایشان، عشق و ارادت مردم به ائمه اطهار (ع) و ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ میزبانی" به صورت اجرای مشترک بین صدای خراسان جنوبی و خراسان رضوی تولید می شود.

آیتم های برنامه شامل : آرم برنامه، گفتار گویندگان، گزارش، نمایش، بسته های صوتی، شعرخوانی ، تلفن و پیامک و برقراری ارتباط تلفنی با حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) و اطلاع رسانی در خصوص برنامه این آستان مبارک در ایام دهه کرامت می باشد.

"الهام نیک بین" به عنوان گوینده و "معصومه اسماعیل زاده" به عنوان تهیه کننده این ویژه برنامه به مرکز خراسان رضوی اعزام می شوند.

همچنین ویژه برنامه رادیویی "بالا خیابون، پایین خیابون" (ویژه ولادت امام رضا (ع)) نیز  به صورت زنده و اجرای مشترک بین صدای خراسان جنوبی و خراسان رضوی و به میزبانی مرکز خراسان رضوی تولید می شود.

این برنامه به مدت 90 دقیقه چهارشنبه سوم تیر ماه جاری  ساعت 17:30 با تهیه کنندگی "معصومه اسماعیل زاده" به روی آنتن می رود.

آیتم های برنامه شامل: آرم برنامه، گفتار گویندگان، گزارش، نمایش، بسته های صوتی، موسیقی های بی کلام و باکلام، تلفن و پیامک می باشد.

"الهام نیک بین" به عنوان گوینده و خانم "معصومه اسماعیل زاده" به عنوان تهیه کننده به مرکز خراسان رضوی اعزام می شوند .

لازم به ذکر است : برنامه از هر دو استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی به صورت زنده پخش خواهد شد.

ویژه برنامه رادیویی "پسین دلگشا" (اجرای مشترک خراسان جنوبی با مرکز فارس) نیز  به صورت زنده، 2 برنامه  90 دقیقه ای  دوشنبه و سه شنبه مورخ 25 و 26 تیرماه  با میزبانی مرکز فارس  ساعت 18:15 دقیقه  با تهیه کنندگی "معصومه اسماعیل زاده"به روی آنتن می رود.