سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

تخصیص ۷۲۰ میلیون تومان برای مقابله با فرسایش بادی در سربیشه - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص ۷۲۰ میلیون تومان برای مقابله با فرسایش بادی در سربیشه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه با اشاره به ۶ منطقه کانون بحرانی در این تخصیص ۷۲۰ میلیون تومان اعتبار برای مقابله با فرسایش بادی در شهرستان سربیشهشهرستان گفت: این مناطق شامل درح، حسین آباد غیناب و نازدشت، دشت سربیشه، تگ‌نمدی و نوار مرز، قسمتی از طبس مسینا واقع در سربیشه و مختاران است.
فتحی مساحت همه مناطق تحت فرسایش بادی در استان را  ۱۶۳ هزار و ۲۸۲ هکتار اعلام کرد و افزود: مساحت همه کانون‌های بحرانی در سربیشه ۱۱۳ هزار و ۲۷۳ هکتار است.
وی با اشاره به اینکه با تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی، سه پروژه برای کاهش بیابانزایی در شهرستان سربیشه اجرایی شده است گفت: پروژه هرزآب (احداث هلالی آبگیر همراه با بذر پاشی) در ۲۰۰ هکتار از عرصه‌های دشت سربیشه با اعتبار ۷۱ میلیارد و ۶۴۶ هزار تومان در حال اجراست که تاکنون حدود ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
فتحی با اشاره به دیگر طرح‌های بیابانزدایی در این شهرستان افزود: آماده سازی نهال کاری و آبیاری برای تثبیت شن‌های روان و کاهش آمار فرسایش بادی در یکی دیگر از مناطق بحرانی به مساحت ۲۷۰ هکتار در حال اجراست.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سربیشه موضوع دیگر قرارداد از محل اعتبارات صندوق توسعه را اجرای بادشکن زنده در حاشیه مزارع سربیشه با مساحت ۲۵ هکتار و اعتبار ۵۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان اعلام کرد.