جهش تولید | شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۹

تخصیص بیش از 1.5 میلیارد تومان برای بیمه هنرمندان صنایع دستی - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص بیش از 1.5 میلیارد تومان برای بیمه هنرمندان صنایع دستی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری  در جلسه تبیین فرآیند اجرای خوشه‌های صنایع دستی استان گفت: این  اعتبار با مساعدت استاندار برای بیمه کردن ۳ هزار صنعتگر صنابع دستی استان تخصیص یافته است.

عابدی با اشاره به تفاهم نامه مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: در راستای این تفاهم نامه ۳ هزار شغل در زمینه خوشه‌های صنایع دستی در استان ایجاد می‌شود.

وی بر پیگیری، تأمین وجذب تسهیلات تخصیص یافته به این طرح تأکید کرد و گفت: پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع دستی و راه اندازی کارگاه‌های تولیدی، علاوه بر درآمدزایی، موجب ایجاد اشتغال پایدار می شود.

عابدی با بیان اینکه دوره بازپرداخت این تسهیلات قرض‌الحسنه ۳ ساله است، گفت: پرداخت کمک بلاعوض ۳ تا ۵ میلیون تومانی باتوجه به رسته هنری نیز از دیگر برنامه‌های حمایتی از صنعتگران است.

 در سفر ۲۲ خرداد ماه سال جاری رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی، در جمع ۴ تفاهم نامه اشتغالزایی که به امضا رسید، تفاهم‌نامه سه جانبه سازمان برنامه و بودجه، استانداری خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بود که بر مبنای آن برای سه هزار نفر از هنرمندان استان در زمینه صنایع دستی اشتغال پایدار ایجاد می‌شود و در قالب برنامه‌های حمایتی دولت از جامعه هدف این طرح، تهیه مواد اولیه، ارائه تسهیلات قرض الحسنه و کمک بلاعوض و تأمین بازار فروش نیز مورد تأکید است.