سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

تخصیص اعتبار به مدیریت بحران، نیازمند همت مجلس - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص اعتبار به مدیریت بحران، نیازمند همت مجلس

تخصیص اعتبار به مدیریت بحران، نیازمند همت مجلس است.

اکبرپور، معاون سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تخیصص 20 درصد اعتبارات ماده 10 و 12 به مدیریت سازمان بحران، نیازمند تصویب مجلس است.

اکبرپور در شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان جنوبی گفت: در برنامه ششم دو پیشنهاد شده است تا20 درصد اعتبارات ماده 10 و 12 در اختیار مدیریت سازمان بحران قرار گیرد تا به صورت تنخواه برای پاسخگویی در زمان بحران در اختیار استانداران قرار گیرد.

وی افزود: تصویب این طرح نیاز به تایید مجلس دارد تا استانداران در مواقع بحرانی در تامین منابع مالی دچار مشکل نشوند .

معاون سازمان مدیریت بحران کشور از برگزاری کارگاه آموزش های مدیریت بحران ویژه مدیران منطقه 5 کشور از 12 مهر به مدت 4 روز در مشهد خبر داد و گفت: این کارگاه برای توانمند سازی مدیران استانی در بحران ها و کاهش خسارت های ناشی از حوادث طبیعی برگزار میشود .

پرویزی ، استاندار خراسان جنوبی هم گفت: خشکسالی های متعدد سبب شده تا این استان در بحث آب از مرز بحران گذشته و تغییر کیفی و کمی منابع آبی را داشته باشد .

پرویزی افزود: باید منابعی در اختیار داشته باشیم تا مشکلات ناشی از خشکسالی را تا حدودی مدیریت کنیم .

امیرحسنخانی، نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به کاهش بارندگی در این 4 شهرستان  گفت: اگر برای نشست زمین و شیارهای با عرض بیش از 80 سانتی متر و عمق 30 متر چاره ای نشود در آینده دچار مشکل می شویم.

امیرحسنخانی با اشاره به وجود ریزگردها در خراسان جنوبی گفت: مردم این استان برعکس سایر استانها ساکت هستند و تحمل بالایی دارند به هم علت صدای آنها به جایی نمی رسد .

امامی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی هم به کسری مخارن آب در این استان اشاره کرد و گفت: از 181 میلیون متر مکعب کسری مخزن با مدیریت مصرف توانستیم 21 میلیون متر مکعب را جبران کنیم .

امامی افزود: هم اکنون 100 درصد آب شرب استان از آبهای زیر زمینی تامین می شود که این نگران کننده است .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: در کمتر از 5 سال آینده ناگزیر هستیم 50 درصد میزان آب شرب را تصفیه کنیم که این هزینه زیادی را در بر دارد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی