سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تخریب ۶۷ سازه غیرمجاز در اراضی کشاورزی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تخریب ۶۷ سازه غیرمجاز در اراضی کشاورزی خراسان جنوبی

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: همچنین در این مدت ۳۴ مورد تغییر کاربری غیرمجاز نیز شناسایی شد..

غلامرضا قوسی افزود: در این مدت ۵۷۹ فقره ماموریت توسط اکیپ‌های گشت نظارتی بر اراضی کشاورزی استان انجام شده است.

وی گفت: در حوزه حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با شکل‌گیری گشت‌های نظارتی مقداری شرایط نظارت بر تغیر کاربری و حفظ اراضی بهتر شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: انجام ۲۹۱ مورد نظارت بر طرح‌های واگذار شده، بررسی ۲۹ پرونده در هیات نظارت ماده ۳۳ و انجام ۲۸۹ مورد نظارت بر مجوز‌های تغییر کاربری از دیگر اقدامات سال جاری در این خصوص بوده است.

وی در خصوص دستورالعمل تعیین تکلیف ساخت و ساز غیرمجاز در روستای شمس‌آباد بیرجند افزود: در این منطقه در ۲ قطعه زمین ۲ هکتاری و ۲۳ هکتاری در گذشته نسبت به احداث مرغداری توسط ۲ مالک اقدام شده بود.

قوسی گفت: مجوز فعالیت مرغداری در حریم روستا داده نشده که بنیاد مسکن برای الحاق این اراضی به طرح هادی وارد عمل شده بود.

وی افزود: در اراضی ۲۲ هکتاری ۵۰ قطعه زمین تعیین شده که تاکنون ۲۳ نفر به صورت غیرمجاز نسبت به ساخت و ساز اقدام کرده‌اند که با دستور قضایی این اراضی تعیین تکلیف خواهد شد.

قوسی گفت: اگر قرار باشد اراضی به طرح هادی واگذار شود باید این ساخت و ساز‌ها ابتدا تعیین تکلیف شود که در این زمینه تاکید بر اخذ مجوز و پرداخت هزینه‌ها شده است.

وی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زمانی می‌تواند پاسخ استعلام برای ساخت و ساز را بدهد که این افراد با مراجعه به جهاد کشاورزی هزینه‌ها را پرداخت کنند.

قوسی با بیان اینکه شرکت‌های خدمات‌رسان آب و برق خدمات لازم را در این منطقه ارائه کرده‌اند گفت: برخی قطعه‌ها فقط دیوارچینی شده و بقیه نسبت به ساخت و ساز کارگاه، منزل ویلایی و سایر موارد اقدام شده است.