رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تحویل دو رأس بره میش کوهی تازه متولد شده به محیط زیست قاین - نمایش محتوای خبر

 

 

تحویل دو رأس بره میش کوهی تازه متولد شده به محیط زیست قاین

دو رأس بره میش کوهی تازه متولد شده به اداره محیط زیست قاین تحویل شدند.

دو رأس بره میش کوهی تازه متولد شده که در مناطق زیست محیطی قاین از گله خود جدا شده بودند با تلاش دوستداران محیط زیست، تحویل اداره حفاظت محیط زیست قاین شدند.

خواجوی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قاین گفت: این بره میش های کوهی به دلیل بارش تگرگ زمین گیر شده بودند و قادر به ادامه راه با گله خود نبودند که به همین علت از گله جدا شدند و در مناطق شکار ممنوع قاین تنها ماندند.

آقای خواجوی افزود: دو دوستدار محیط زیست با مشاهده این بره میش های کوهی، با اداره محیط زیست قاین تماس گرفتند که مأموران با اعزام به محل، بره میش ها را به اداره محیط زیست قاین منتقل کردند.

وی گفت: این بره میش ها در اداره محیط زیست قاین با تغذیه شیر پرورش داده می شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قاین، با بیان اینکه زاد و ولد قوچ ، میش ، کل و بز از ابتدای فروردین آغاز می شود گفت: زنده گیری نوزادان حیات وحش از جمله تخلفات زیست محیطی است که بعضی از افراد سهوا و یا از روی عمد انجام می دهند.

وی افزود: نوزادان زنده گیری شده حیوانات وحشی به دلیل تغذیه دستی توسط انسان و نداشتن مهارتهای لازم برای زندگی در طبیعت، قابلیت بازگشت به عرصه های طبیعی را ندارند و باید ادامه زندگی خود را در اسارت به سر ببرند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست قاین از علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش خواست در صورت مشاهده این حیوانات، هیچگونه اقدامی برای گرفتن آنها انجام ندهند و مراتب را به مأموران یگان حفاظت محیط زیست مستقر در مناطق اطلاع دهند.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی