جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

تحقق ۱۵۵درصدی تعهدات اشتغال کمیته امداد استان در روستاها - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق ۱۵۵درصدی تعهدات اشتغال کمیته امداد استان در روستاها

alt

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از تحقق ۱۵۵درصدی تعهدات اشتغال این نهاد در روستاها و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر جمعیت استان خبر داد و گفت: ۶۳درصد دریافت کنندگان تسهیلات روستایی و ۳۷درصد شهری هستند.

سیدجواد رضوی، گفت: در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت 6 هزار و 240 نفر در سامانه اشتغال کمیته امداد ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 2 هزار و 871 نفر واجد شرایط دریافت وام بوده اند، افزود: 2 هزار و 415 نفر به بانک جهت انعقاد قرارداد معرفی شده اند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یک هزار و 826 نفر تسهیلات اشتغال در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت استان دریافت کرده اند، اذعان کرد: به این افراد مبلغ 9 میلیارد و 600 میلیون پرداخت شده است.

رضوی با بیان اینکه پس از بسته شدن سامانه ثبت نام دریافت تسهیلات اشتغال نیز یکهزار و 829 نفر پذیرش شده اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد یکهزار و 823 نفر تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند.

وی از تحقق 155 درصدی تعهدات اشتغال کمیته امداد در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت خبر داد و گفت: نزدیک 63 درصد افرادی که تسهیلات دریافت کرده اند روستایی و 37 درصد از شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت بوده اند.

رضوی، ارائه آموزش های توسعه اشتغال را از برنامه های کمیته امداد در استان برشمرد و یادآور شد: در این راستا 3 هزار و 186 نفر از آموزش های بلند، میان و کوتاه مدت توسعه اشتغال در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر استان بهره مند شده اند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی