جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

تحقق اقتصاد مقاومتی با پرورش بلدرچین در طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق اقتصاد مقاومتی با پرورش بلدرچین در طبس

با پرورش بلدرچین در طبس اقتصاد مقاومتی محقق می شود.

دانشجوی طبسی که در فضای 50 متری،طبس را در تأمین تخم بلدرچین بی نیاز کرد.

ابراهیمی،کارآفرین طبسی گفت: نزدیک به 4 ماه است که اقدام به راه اندازی کارگاه پرورش بلدرچین در طبس کرده و بدون دریافت تسهیلات ،و هزینه کرد 15 میلیون تومانی ، در حال حاضر به تولید روزانه 800 تخم بلدرچین رسیده ایم.

وی به مقاومت بلدرچین ها در مقابل بیماری اشاره کرد و افزود: از آنجایی‌ که بلدرچین در برابر بیماری‌های مختلف بسیار مقاوم‌تر از مرغ است، پرورش آن بدون استفاده از هیچ‌گونه دارو انجام می‌شود، بنابراین گوشت و تخم بلدرچین محصولاتی هستند که هیچگونه ذخیره دارویی مضر برای مصرف‌ کننده در بافت خود ندارند.

کارآفرین طبسی گفت: تخم بلدرچین که به بمب ویتامین معروف است، ۵ برابر تخم‌مرغ فسفر و کلسیم دارد و همچنین با خاصیتی که گوشت و تخم بلدرچین دارد، استقبال خوبی از آن شده است، ضمن اینکه کشتن و پوست کندن بلدرچین نیز راحت و ظرف ۵ دقیقه انجام می‌شود،خانواده‌ها به‌راحتی می‌توانند از مهمانانی که وارد می‌شوند با گوشت بلدرچین بر سر سفره پذیرایی کنند.

ابراهیمی افزود: دوره کوتاه جوجه کشی (۱۵ تا ۱۶ روز) و رشد سریع و بلوغ زودرس (۳۵ روزگی)، میزان تخم گذاری بالا (بلدرچین در ۴۲ روزگی تخم گذاری می کند، درحالی که در مورد مرغ حداقل ۶ ماه طول می کشد) از مزیت های پرورش بلدرچین است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی