سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تحصیل 6 هزار هنرجو در هنرستان های کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تحصیل 6 هزار هنرجو در هنرستان های کشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت تحصیل 6 هزار هنرجو در هنرستان های کشورفرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح این هنرستان گفت: تلاش می کنیم فعالیتها و الگوسازی را در گستره هایی با عنوان هنرستان هنرهای زیبا و هنرستان موسیقی انجام دهیم.

صفی پور افزود: در کشور 42 هنرستان هنرهای زیبا داریم و در تلاشیم این تعداد را افزایش دهیم.

وی گفت: در این هنرستان ها رشته هایی از جمله سینما، نمایش، تئاتر، گرافیک و نقاشی آموزش داده می شود و امکان ادامه تحصیل در این رشته ها در سطوح بالا فراهم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم گفت: اولین هنرستان هنرهای زیبا در  استان در سه رشته سینما، نمایش و نقاشی از مهر امسال با 22 هنرآموز آغاز به کار کرده و نام نویسی تا پایان مهر ماه ادامه دارد.

نبی زاده افزود: امیدواریم بتوانیم در سال های آینده برای پسران نیز این هنرستان را دایر و در شهرستان هایی که ظرفیت آن را داشته باشند نیز هنرستان هنرهای زیبا را راه اندازی کنیم.

وی گفت: با موافقت آموزش و پرورش، اساتید دروس عمومی این هنرستان، معلمان آموزش و پرورش و دروس اختصاصی هنرمندان استان هستند.

وی گفت: این هنرستان با هدف ارتقای سطح علمی هنرمندان با فراهم ساختن امکان ادامه تحصیل و ورود به بازار کار هنرجویان و اشتغال آنان راه اندازی شده است.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان هم گفت : در سال تحصیلی جاری 40 درصد دانش آموزان استان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش هدایت شده اند که این کار بر اساس نیاز های استان صورت گرفته است.

یکه خانی با اشاره به اینکه هم اکنون 5 هزار و 486 دانش آموز استان در رشته های فنی و حرفه ای و 6 هزار و 523 دانش آموز در رشته های کار و دانش تحصیل می کنند افزود: در خراسان جنوبی 49 مدرسه فنی و حرفه ای و 74 مدرسه کار و دانش وجود دارد.