سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تحصیل 10 دانشجوی افغان در دانشکده پیراپزشکی بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

تحصیل 10 دانشجوی افغان در دانشکده پیراپزشکی بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:تحصیل 10 دانشجوی افغان در دانشکده پیراپزشکی بیرجند براساس تفاهم نامه سال گذشته این دانشگاه با دانشگاه کشور افغانستان، 5 دانشجوی رشته کارشناس آزمایشگاه از کشور افغانستان برای گذراندن دوره تکمیلی به مدت 6 ماه در این دانشکده ،  حضور دارند.

آقای ملکانه با بیان اینکه 5 نفر دیگر هم به صورت ترکیبی و آنلاین با استقرار در دانشگاه کاتب هرات افغانستان از تدریس اساتید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بهره مند می شوند، افزود: این افراد دانشجویان  کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی اند که دروس تئوری را به صورت آنلاین  و  مجازی آموزش می بینند و سپس به ایران آمده و دروس عملی را به صورت حضوری  فرا می گیرند.

وی گفت: مدرک کارشناسی این افراد از سوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادر خواهد شد و این روش آموزش مختص دانشجویان خارجی دانشگاه است و دانشجویان داخلی دانشگاه به صورت حضوری از این آموزشها بهره مند می شوند.

ملکانه همچنین از پذیرش دانشجوی ارشد در رشته هماتولوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سال تحصیلی 98_97 خبر داد و گفت: هم اکنون 7 دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل اند.