جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

تحریم وزیر امور خارجه ایران ، نشانه ضعف و درماندگی آمریکا - نمایش محتوای خبر

 

 

تحریم وزیر امور خارجه ایران ، نشانه ضعف و درماندگی آمریکا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی،حجت الاسلام مختاری امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند افزود:این اقدام، بچه گانه و احمقانه است و آمریکا از سر درماندگی، آقای ظریف را تحریم می کند.
وی گفت: آمریکا بداند با این کار، وزیر امور خارجه برای ما محترم تر می شود و بدانید از هر کسی که شما از او فاصله بگیرید، ما احساس نزدیکی بیشتری به او پیدا می کنیم.
خطیب موقت جمعه بیرجند افزود: مردم ایران و همه ما، انزجار خود را از این کار بچه گانه و احمقانه آمریکا اعلام می کنیم و از وزیر امور خارجه می خواهیم که با قدرت، عزت، حکمت و مصلحت و تحت تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، در جهت تامین آرمانهای انقلاب و خون شهدا و منافع ملی تلاش کند و در برابر زیاده خواهی های مستکبران، هرگز کوتاه نیاید.
حجت الاسلام مختاری همچنین به فریبکاری آمریکا در برجام اشاره کرد و افزود: در برجام اگر چیزی دستگیر ما نشد، اما به دنیا و مردم ما نشان داد که آمریکای حیله گر و مکار را بیشتر بشناسند.
وی گفت: پس از برجام نه فقط نیروهای انقلابی، بلکه فریاد تمام جناحهای سیاسی و ایرانیان، کوبنده تر از همیشه بلند است.
خطیب موقت جمعه بیرجند با یادآوری سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی و توقیف کشتی متخلف انگلیس در آبهای سرزمینی ایران افزود: به دنیا اعلام می کنیم نیروهای مسلح ما، با هیچ کشور متجاوزی شوخی ندارند و آماده اند دست هر متجاوزی را قطع و پای هر متجاوزی را کوتاه کنند.
حجت الاسلام مختاری با اشاره به توئیت گستاخانه ترامپ که گفته بود ایرانی ها هیچ جنگی را نبرده اند و هیچ مذاکره ای را نباخته اند افزود: در این 40 سال در جنگهای متعددی، آمریکا و مزدورانش را شکست دادیم اما آنان هیچ غلطی نتوانستند بکنند و الان هم نمی توانند کاری از پیش ببرند.
وی تاکید کرد: آمریکایی ها و مزدورانشان گویا فراموش کرده اند که در صحنه نبرد سوریه، لبنان، غزه، عراق و به پا کردن جنگهای نیابتی، چه شکست سختی از ایران خوردند.
خطیب موقت جمعه بیرجند گفت: دعوای ما با جبهه استکبار در این 40 سال، سابقه چند هزار ساله دارد که همان دعوای جبهه توحید با جبهه استکبار و حق علیه باطل است.
حجت الاسلام مختاری افزود: از همان ابتدای خلقت این درگیری بین شیطان و آدم شروع شد و با ایستادگی شجاعانه انبیاء و اولیاء، همه مستکبران گذشته و مستبدان امروز به زباله دان تاریخ انداخته شدند.
وی با تاکید بر اینکه باید قدر فرهنگ غنی و فاخر اسلامی را بدانیم افزود: با پیروی از ولایت فقیه و توکل به خدا و امید به آینده، راه انبیاء و اهل بیت در مبارزه با استکبار را ادامه می دهیم.
خطیب موقت جمعه بیرجند گفت:امروز پس از 40 سال، دنیا شاهد استیصال و درماندگی مستکبران در برابر انقلاب اسلامی است و همه دنیا شاهد است که جبهه مقاومت گسترش پیدا کرده است و آمریکا و مزدورانش در منطقه، از ایران گرفته تا لبنان، سوریه، یمن و عراق مستاصل شده اند.
حجت الاسلام مختاری مقاومت فعال و بازدارنده را تنها راه مقابله با استکبار دانست و افزود:تسلیم، مذاکره و مقاومت منفعلانه جز تسلیم و فریب چیزی را نصیب ما نخواهد کرد، اما با مقاومت فعال و بازدارنده سرفرازی دنیا و آخرت را خواهیم داشت و همین راه را در مبارزه با استکبار ادامه خواهیم داد.
وی همچنین به مناسبتهای پیش رو در هفته آینده اشاره کرد و گفت: شهادت امام جواد(ع) سند افتخار جبهه توحید و حقیقت است و شهادت شیخ فضل الله نوری به دست مستبدین غرب زده مدعی مشروطیت، سراسر درس و عبرت برای امروز ماست که امیدواریم جوانان و دانشگاهیان با مطالعه جریان مشروطیت، عبرت لازم را برای زندگی بگیرند.
خطیب موقت جمعه بیرجند با اشاره به شهادت زائران خانه خدا در سال 1366 به دست آل سعود و آل یهود افزود:حادثه منا در سال 1394 و شهادت 5 هزار زائر بیگناه، ثابت کرد که اینها خادم الحرمین نیستند بلکه خائن الحرمینند و دردی از دنیای اسلام و ملتهای مسلمان دوا نمی کنند.
حجت الاسلام مختاری همچنین شهادت دیپلماتها و خبرنگار ایرانی در 17 مرداد سال 1377 در مزار شریف افغانستان به ویژه سردار شهید محمد ناصر ناصری و سالروز شهادت عباس بابایی را گرامی داشت.